Yani… Filmine öyle bir isim koymak ki, okuyanda otomatikman bir destur deme isteği uyandırmak böyle bir şey herhalde. Hani başka bir medyada doğmuş büyümüş şeylerin, film olunca altlarına :The Movie takısı almaları Hollywood’da standart bir gelenektir; ama bugüne kadar bu denli iddialısına tanık olmamıştık. The Lego Movie okey, Pokemon: The Movie okey. Ama America: The Motion Picture? Herhalde Netflix’in ilk animasyon filmi olmak gibi bir mertebeye sahipseniz, böyle de iddialı başlıklarla çıkıyorsunuz sokağa.

Proje? Proje de evladiyelik iddialı. Baştan söyleyelim, filmin mutfağında Archer‘ın ve The Lego Movie‘nin ekipleri var. Nasıl, bir hareketlenme oldu, değil mi? Bir zahmet olsun. Archer Amerikan televizyonlarında yayınlanan en sinir bozucu derecede orijinal işlerden biri. Onun yapımcıları Matt Thompson ve Adam Reed projenin prodüktör koltuğunda oturuyor. Thompson aynı zamanda filmi yönetiyor. Baz aldığı metne imza atan isim de Dave Callaham. Kendisi The Expendables serisinin yaratıcısı, şimdilerde onun yazdığı Zombieland 2 senaryosu prodüksiyona hazırlanıyor. Prodüksiyon ekibi içinde, Phil Lord ve Chris Miller da var; ki onlar da Lego Movie tarafındalar.

GEorge WAshington

Muhteşem isimli ve muhteşem bir üretici ekibe sahip bu güzide işimizin mevzusu nedir peki? Amerika’nın kuruluşu elbette. Yalnız bu konuda geçen basın metinlerinde “revizyonist” diye bir niteleyici sıfat kullanılıyor. Yani bu da, gerçekçilik gibi bir dert edinilmeyeceğini gösteriyor bize. Mutfağın özgeçmişine bakıyor, “revizyonist” lafına dönüp bir göz daha atıyoruz; ve gözümüzün önüne kırmızı urbalıları kompleks dövüş koreografileriyle küfrederek döven bir George Washington geliyor. Ha bu arada, evet, filmin ana karakteri George Washington. Ve kendisini Channing Tatum seslendiriyor.

Valla projenin her yeri keyifli geliyor insana. Netflix markası zaten maşallahlık bir kredi kaynağı bizim için. Phil Lord, Chris Miller, Adam Reed, Dave Callaham, Matt Thompson; bunların hepsi sevimli isimler. Channing Tatum’a da Jump Street serisidir, Foxcatcher’dır derken kanımız ısındı. E geriye kalan tek şey izlemek sanırım. Henüz bir çıkış tarihi yok projenin, o yüden bir süre sessiz beklemedeyiz. E nedir hisler sevgili geek alemi? Çıkınca izler misiniz projeyi? Yorumlarda yazın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.