Gelecek Diziler

Bir Denizaltı Hikayesi: Resmi ismi daha sonra belirlenecek olan dizi, bir doğa felaketinin ardından dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu olan Arman ve ekibinin hayatta kalmak için askeri bir denizaltına binmesiyle başlayan olayları anlatacak. Karakterlerimiz neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştıracaklar. Aksiyon-macera türündeki dizinin yönetmenliğini Tolga Karaçelik üstlenecek, başrolünde ise Kıvanç Tatlıtuğ yer alacak.

Uysallar: Ay Yapım tarafından hayata geçirilecek olan Uysallar’ın senaryosunu Hakan Günday yazacak, yönetmenliğini ise Onur Saylak yapacak. Uysallar, birbirlerinden gizli bir hayat yaşamaya başlayan bir ailenin yalanarla dolu evini konu edinecek.

Pera Palas’ta Gece Yarısı: Sekiz bölümden oluşması planlanan dizinin, genç bir gazeteci olan Esra’nın Pera Palas Oteli’nde 1919 yılına açılan bir kapı bulması üzerine şekillenecek. Esra, yanlışlıkla bu kapıdan geçerek kendisini Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasında bulacak, tarihin akışını ve Türkiye’nin geleceğini korumaya çalışacak. Charles King’in aynı isimli ödüllü kitabından uyarlanan dizinin senaryosunu Elif Usman kaleme almış, yönetmen koltuğunda ise Emre Şahin yer alıyor.

Kuş Uçuşu: Ay Yapım’ın yapımcılığında, Aşk 101′in yaratıcısı Meriç Acemi tarafından kaleme alınan dizi, X kuşağı ile Y kuşağı arasında çatışma yaratan problemleri, Aslı isimli bir karakter üzerinden anlatacak.

Kod Adı: Kulüp: Resmi ismi daha sonra belirlenecek olan dizi, 1955 yılında İstanbul’da geçecek. Dönemin bir gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ile onun varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşam macerasını anlatacak. Başrollerde ise Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci yer alacak.

Erşan Kuneri: Sitkom türündeki dizinin yaratıcı, yönetmen ve başrol koltuğunda Cem Yılmaz yer alıyor. Karakteri zaten hepimiz tanıyoruz o yüzden çok uzatmayacağım. Dizinin sekiz bölüm olması planlanmış.

Gelecek Fimler

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?: Yımaz Erdoğan’ın yazdığı ve daha öncesinde sahnelenen Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?, Netflix bünyesinde filme uyarlanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu var, oyuncu kadrosunda ise Yılmaz Erdoğan ile beraber Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor

‘96 Yazı: Film, Türkiye’nin güneyinde 1996’nın yaz aylarında tatile giden bir grup gencin hayatlarını ve ilişkilerini anlatacak. Ozan Açıktan’ın yöneteceği film, 2021’in Haziran ayında Netflix’te yayınlanacak. Başrollerde ise Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor.

Beni Çok Sev: 7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin in çekeceği film, Konya kapaı cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat ile mahum Musa’nın, bir günlüğüne cezaevinden çıkarak yola koyulmaları ardından başlayan olayları anlatacak. Filmin kadrosunda Sarp Akkaya ve Songül Öden’e ek olarak Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır yer alıyor.

Netflix’in Türkiye’de kısa süre içinde yapımına başlanacak yeni orijinal projeleri bunlar. Ne dersiniz, gözünüze çarpan, merakla bekleyeceğiniz bir yapım oldu mu? Yoksa aradığı bulamayanlar olarak yolumuza devam mı ediyoruz? Bizimle de paylaşmayı unutmayın.

1 2
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.