Küçükken –bugün durumun böyle olmadığını biliyorum amaLemony Snicket mahlaslı Daniel Handler’ın A Series of Unfortunate Events, ya da Talihsiz Olaylar Serisi’ni talihsiz bir şekilde Harry Potter serisinin furyasını yakalamak üzere ortaya atılmış bir şey zannederdim. Öyle sanmam için tüm gereksinimler de yerli yerindeydi aslında. Seri Harry Potter’ın başarısından sonra sert pazarlanmaya başlamış, filmi de Potter filmlerinin ardından çekilmişti. Benim için Series of Unfortunate Events, bir Potter çakmasıydı, o yüzden de hiçbir zaman vaktimi ayırma ihtiyacı hissetmedim.

Elbette bunun bugün böyle olmadığını biliyorum. Seri, Handler’ın yetişkinler için olan Gotik bir hikayesini baştan kurgulamasıyla oluşuyor, ilk kitabı 1999’da çıkıyor, ve Potter’a göre çok daha çocuklara yönelik, ama acayip bir şekilde çok da daha karanlık. İçinde özel bir şey var yani ki, bu özel şey de zaten onun sinemaya uyarlanmasına sebep oldu. Peki sizce o özel şeyi, bir kere filme uyarlayıp bırakmış mıyızdır? Hayır, ne münasebet? Şimdi bir de Netflix şansını deneyecek, yeni dizisiyle gelecek.

FILE - OCTOBER 15: Actor Neil Patrick Harris is set to host the 2015 Academy Awards. Harris has previously hosted the Tony Awards and the Emmy Awards. LAS VEGAS, NV - MARCH 10:  Actor Neil Patrick Harris hosts the opening night of The Smith Center for the Performing Arts on March 10, 2012 in Las Vegas, Nevada.  (Photo by Ethan Miller/Getty Images for The Smith Center) ** OUTS - ELSENT, FPG - OUTS * NM, PH, VA if sourced by CT, LA or MoD **

Aslında bu haber bir süredir etrafta dolanmaktaydı, çok da yeni bir şey söylemiyorum yani. Fakat, ortada iki haberimiz var. The Hollywood Reporter’ın malumatına göre, yetim kardeşler Violet, Klaus ve Sunny’nin maceralarını takip eden serideki kötü karakter Count Olaf’ı oynayacak kişi belli oldu. Filmde Jim Carrey’nin canlandırdığı rolü, Netflix dizisinde Neil Patrick Harris oynayacak.

Harris teatral bir oyuncu, mübalağa etmeyi de pek seviyor zaten. O yüzden role gayet müsait aslına bakarsanız. Üstelik How I Met Your Mother’dan gelen ciddi bir hayran kitlesi de var; her ne kadar o kitle varyete programı Best Time Ever with Neil Patrick Harris’i iptalden kurtaramasa da. O yüzden, bu iyi haber. Ama bir de kötü haberimiz var; dizinin patronu olması planlanan Mark Hudis, projeyi terk etmiş. Bu bir dizi için genelde iyi haber olmaz. O yüzden, şimdilik biraz temkinli olmakta fayda var. Bakalım, proje nereye kadar gidecek?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.