Ya bir şey itiraf etmek istiyorum, büyük müsaadenizle: David Tennant’ın yer aldığı her projeyi izlemek bana inanılmaz keyif veriyor. Ciddiyim, sırf Tennant için izlediğim birçok şeyin haddi hesabı yok arkadaşlar. Tabii bu bağımlılığın bir tedavisi varsa istemiyorum ama, kalsın.

Doctor Who‘dan bu yana Tennant’ın yer aldığı hemen hemen her diziyi takip etmeye çalıştım. Belki Broadchurch‘ü veya Jennifer Garner’la yaptıkları mini komedi dizisini listeme almadım, fakat inanın ki bir Daredevil kadar keyif vermediği için Jessica Jones‘u bile sırf onun için izledim diyebilirim. E zaten Good Omens‘i daha yeni bitirdim, keyfime değecek yok. Özellikle de kendisinin tiyatro oyunlarını YouTube’dan bulup izleyebileceğinizi söylersem, burada benim Tennant izleme hastalığımı anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum. Yahu adam müthiş oyuncu!

David Tennant’ın yepyeni bir Netflix dizisi geliyor ve ben bu bağımlılığımın şimdiden coştuğunu hissedebiliyorum. Üstelik sadece Tennant’a değil, aynı zamanda Hayley Atwell’e de yeniden coşmak için bir sebebim olacak, inanılmaz mutluyum. Evet, Tennant ve Atwell bir arada. En tanınan rolleriyle Doctor ve Agent Carter. Geek damarlarımda kan hücrelerim halay çekiyor şu an.

Criminal isimli diziden gelen ilk görüntüler bunlar. Teaser olmasının getirisiyle çok da bir şey görmüyoruz aslında bu videoda. Ancak Entertainment Weekly’de yazan açıklamasıyla biraz daha netleştirebiliriz belki sizin için:

“Netflix’in orijinal polisiye antoloji serisi Criminal’da, zorlu twistleri olan bir çifti canlandıracak David Tennant ve Hayley Atwell, baş rol olarak yer alacaklar. Dizi toplamda on iki bölümden oluşacak, bütün bölümler de sorgu odalarının içinde geçecek. “Eşsiz cinayet hikayeleri”ni çözmeye çalışırken Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere gibi, her bir yere üçer bölüm düşecek şekilde, farklı farklı ülkeler mekan olacak. Dahası, her ülkenin kendi yıldızı, senaristi ve yönetmeni, hatta ve hatta kendi orijinal dili, dizide yer alacak.” 

Netflix’in yurt dışında farklı ülkelere özel, orijinal dizi çıkardığını hepimiz biliyoruz. Mesela Dark bunlardan biri. Türkiye’de dahi The Protector olarak Hakan: Muhafız’ı çıkarttılar. O yüzden sadece Hollywood-vari projeler yerine değişik ülkelerin dizi ve film tatlarını da deniyor olmaları ilgi çekici bana kalırsa. O yüzden Almanya, İspanya ve Fransa gibi ülkeler için de kolektif bir proje olacak olan Criminal’ı hafiften merak etmedim değil. Siz ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.