Eski yapımları bir yeniden çekme furyası var ki şu son yıllarda, sormayın gitsin! Orijinal filmlerin yıllar yıllar öncesinden kalan anısını tekrar canlandırabilmek için yapılan rebootlar, son vakitlerde sayıca çoğaldığı kadar beklentileri karşılayamama konusunda da bir hayli eleştiri aldı doğrusu. Bu dengeyi tutturan filmlerin sayısı da bir hayli azken, geçtiğimiz yıl sinemalara giriş yapan Hayalet Avcıları ne yazık ki onlardan biri olamamıştı. Düşük puanlamalar ve ortalama altı eleştirileri ile sözünden uzun süre güzel bahsettiremeyen film, “meh”lik bir film olarak hatırlarda kaldı ne yazık ki. Kaldı kalmasına ama, anlaşılan o ki Ivan Reitman bu hatırlanışı silmek ve yerine daha iyisini bırakabilmek istiyor. Zira Sony’nin San Diego Comic Con panelinde, 2019 senesinde planladıkları yeni film projeleri için bir hayli heyecanlı konuşmuş kendisi. Bahsettikleri film ise Ghostbusters’a dair olacak, fakat gerçekten de bunun dışında başka hiçbir şekilde ayrıntı vermiyor Reitman:

“Sony gerçekten hoş bir şeyler üzerinde çalışıyor şu an. Her şeyden önce, filmin [Ghostbusters] hala gösterilmesine ve dikkatle izleniyor olmasına inanamıyorum… Ve ayrıca bu kadar yaşlı olduğuma da inanamıyorum. Evet, bence çok eğlenceli ve bir sürü özel şeye sahip bir film olacak.”

ghostbusters-full-new-img

Screenrant’in aktardığı bu cümleler sonrası anlıyoruz ki Reitman gelen eleştirileri pek de duymuşa benzemiyor. Ya da duymuş ama inanamıyor oluşunun kaynağı buradan geliyor da diyebiliriz belki, kararsız kaldık. Yine de 2019’da geleceği söylenen Ghostbusters filmi için başka hiçbir detayı sızdırmamakta ısrarlı kalmış kendisi. Yok yani, harbiden ser verip sır vermemiş adam!

Orijinal Hayalet Avcıları filminin 35. yıl dönümü olan 2019 senesinde gelmesi planlanan bu film için ciddi anlamda hiçbir bilgi yok ortalıkta. Reitman ne rebootta yer alan oyuncuların geri gelip gelmeyeceğinden, ne de filmin live-action ya da animasyon tarzında olup olmayacağından bahsetmemiş. Sıfır artı sıfır, elde var sıfır. Tam anlamıyla bir sır gibi sakladığı bu detayların, önümüzdeki süreç içerisinde duyurulmasını bekliyoruz. Biz de o vakte kadar, orijinal Hayalet Avcıları filminin 35. yıl kutlamaları için ne kadar farklı ve başarılı bir yapımla karşılaşabiliriz diye oturup düşünelim. Belki koca geek camiası olarak söylenmemiş şeyleri dile getirmiş oluruz, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.