Netflix’in ilk orijinal Türk işi olan Hakan: Muhafız, öyle ya da böyle bir şekilde adından çokça bahsettirdi. Kimileri çokça sevdi, kimileri de kaliteli bir proje olarak görmedi. Bazıları için potansiyeli olan bir diziydi; Netflix gibi uluslararası platformlarda boy göstermemiz için atılan küçük bir adımdı. Ama diğer kalanlar için de yeterli görülmeyecek derecede başarısızdı. Bunca yorum farkına rağmen Hakan: Muhafız, yine de o ikinci sezonu izleyicilerle buluşturacağını duyurabildi.

Kim ne derse desin Netflix’in Türk dizileriyle olan birlikteliği henüz yeni başladı; kısa süre içinde bitmeye de hiç niyeti yok. Hatırlarsanız Ocak ayında yaptığımız şu haberle, sizlere ikinci Netflix dizisine dair birkaç detay vermiştik. Başrolde Beren Saat’in yer alacağı dizinin ana konusunun Göbeklitepe üzerinde yoğunlaşacağı bir yana, bu mekanın gerçekten kayda değer ama bir o kadar da keşfedilmesi gereken çok ama çok fazla geçmişi olduğu da su götürmez bir gerçek. Zaten tüm bunları, size az önce bağlantı olarak verdiğimiz haberimizde anlattık; daha fazla aynı şeyleri gevelemenin bir alemi yok. O sebeple gelin bizi bugünün asıl ilgilendiren kısmına geçelim.

1038395302

Kaynağımız Ranini.tv‘den öğrendiğimize göre Beren Saat’in başrol olarak yer alacağı yeni Netflix dizimizin adı açıklığa kavuştu: Atiye. İngilizce olarak “The Gift” şeklinde bir isim altında duyurulan proje, Türkçe ismiyle Atiye olarak basında yer alıyor. Zaten Göbeklitepe ve Hakan: Muhafız sonrası oluşan o süper kahraman dizisi heyecanı ile birlikte, Beren Saat’in dizisinin de yine güçlerle ilgili olacağını uzun bir süredir biliyor gibiydik. Çünkü… Hadi ama, bu gerçekten de kaçınılmaz bir senaryoydu! Üstelik Göbeklitepe gibi gizemini hala sürdüren bir mekanı odağına alıyorsa dizi, bu şansı kaçırması gerçekten aptallık olurdu.

Projede aynı zamanda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi de yer alıyor olacak. Toplamda sekiz bölümden oluşacak ilk sezon, gizem dolu bir drama şeklinde tanımlanmış. Yönetmenimiz Ozan Açıktan, yapımcı koltuğunda ise Alex Sutherland oturuyor. Şengül Boybaş’a ait Dünyanın Uyanışı isimli kitaptan uyarlanacak olan dizi, bayağı bayağı hem geçmiş hem de günümüz gibi iki farklı zamansal ortamda geçecekmiş.

Belli olan ayrıntılar şimdilik bu şekilde. İlerleyen vakitlerde gelecek herhangi bir fragman ya da set görüntüsü durumunda, işlerin biraz daha netleşeceğinden emin gibiyiz. Hakan: Muhafız‘dan sonra Atiye‘nin nasıl bir dizi olmasını bekliyoruz, emin değiliz. Ancak uluslararası platformlarda kendi dizilerimizle boy gösterebilmek adına atılan mühim adımlar olduğu konusunda hala aynı fikirdeyiz. Siz ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.