Daha geçen gün Geekyapar eşrafı olarak yıllarca ünlü filmlerin ve dizilerin kısa süreli / küçük çaplı karakter oyuncusu olan JK Simmons’ın Whiplash ile mertebe atlamasına ne kadar sevindiğimizi konuşuyorduk. Çünkü gerçekten de buna sevindirecek bir adam Simmons. Uzun süre bir ton filmde yan rol oynadı, hiç burnunu havada tutmadan gitti dizilerde konuk rol kesti Legend of Korra’da bile vardı; hepsinde de çiçek gibi iş çıkardı. Bu güzel adamın çok da iyi bir performansla Oscar almış olması acayip güzel bir şey bizce.

Bu durumda yalnız benim en hoşuma giden şey, Simmons’ın Whiplash sonrasında kesinlikle hız kesmemesi oldu. Taze Oscar’lı bir oyuncu değil de, kendini ispatlamaya çalışan bir yeni aktörmüş gibi 2015’te üç filmde oynadı, 2016’da da planlanmış on filmi var. Kendisini geçen sene Terminator Genisys’te gördük, bu seneyi de Kung Fu Panda ve Zootopia’daki seslendirme performanslarıyla açtı. Ve uzun süre de radarımızdan çıkmamaya devam edecek, zira kendisinin DCEU’ya gireceği duyuruldu.

Whiplash 3

Daha önce Sam Raimi’nin Spider-Man üçlemesinde J. Jonah Jameson’ı oynayan, o rolle uluslararası şöhret kazanan ve dürüst olmak gerekirse de role mühür gibi yakışan Jameson, bu sefer yakanın öteki tarafında Jim Gordon’ı canlandıracak. Simmons karşımıza 2018’deki Justice League, Part One ile çıkacak. Şimdilik bunun yanında bir de ikinci Justice League filminde gözükeceğini biliyoruz, ama Ben Affleck’in çekeceği solo Batman filminde de olacaktır muhtemelen.

Kendi payıma Simmons’ın Gordon için bir çıt fazla sert bir aktör olduğunu düşünüyorum; ama bu benim gerçekten de Gary Oldman’ın performansına baya vurgun olmamdan kaynaklanıyor da olabilir. Bence Nolan üçlemesinde Gordon karakteri çok güzel bir dengede yansıtılmıştı. Beri yandan, belli ki Snyder’ın evreninde Batman cephesinde genel bir sertleşme de var. Neticede Affleck daha acımasız bir Batman’i oynuyor, Alfred daha dediğim dedik bir karakter. Hepsinin de Joker’in yediği haltlara bağlanacağı belli gözüküyor. Bunların ışığında, Gordon’u da daha az pamuk şekeri bir adama teslim etmeleri gayet çiçek bir hareket. Sonuçta JK Simmons ya… Kalkar altından!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.