Ben eminim size de hayatınızın belirli dönemlerinde, belirli şeylerle ilgili oluyordur. Bir film mesela, ya da bir dizi, belki de bir oyun. Her neyse tüketmediğiniz; izlemediğiniz, oynamadığınız bir şey. Ama sizin görüşlerine saygı duyduğunuz o kadar çok kişi onu seviyordur ki; siz de bir noktadan sonra uzaktan takdir etmeye başlarsınız. İşte benim Flight of the Conchords ile olan münasebetim böyle bir şey.

Flight of the Conchords 3

Kendilerinin iki sezon HBO’da ve ülkemizde de E2’de yayınlanan dizilerini toplasan iki üç bölüm anca izlemişimdir, müziklerini o harika “Friends” şarkısından gayrı hiç bilmiyorum; ama o kadar güzel insan bu diziyi ve dizinin arkasındaki müzik/komedi ikilisini seviyor ki, benim kafamda bu komik Yeni Zelanda’lı grup çok iyi bir yerde kodlanmış vaziyette.

O yüzden, şu haberi de gururla takdim etmeyi bir görev biliyorum. Flight of the Conchords’un üyesi Jemaine Clement, IndieWire’a verdiği bir röportajda ortağı Bret McKenzie ile birlikte bir Flight of the Conchords filmi için çalışmaya başladıklarını duyurdu. Clement röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Yazmaya başladık aslında. Yapılır mı kim bilir, ama biz birkaç farklı film fikri için fikirlerimizi toplamaya başladık. Henüz ‘film şöyle olacak’ diyebileceğimiz bir safhada değiliz, belki bir şey, belki başka bir şey olur.”

Flight of the Conchords

Anlayacağınız daha hiçbir şey somut değil, yalnız Flight of the Conchords çok yüksek konseptli bir şey olmadığından, he türlü fikre açık ve çok da büyük bütçeler gerektirmiyor. Bana soracak olursanız, Entourage’ın filminin geldiği bir dünyada Flight of the Conchords üyelerini bir gemiye koyup “Meğerse gemi yolculuğundalarmış” deseniz bile ortaya tatlı bir film çıkar. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.