İlk önce şu beyanı bir köşeye bırakalım: Creed müthiş bir filmdi. Rocky serisini sevin, sevmeyin; Creed gerçekten hem bu köklü film külliyatının mitolojisine harika uyan, hem de kendi ayakları üstünde dimdik duran bir eserdi. Yönetmen Ryan Coogler olayın özünü müthiş kavramış, Michael B. Jordan ve Tessa Thompson rollerini dikkatle ifa etmiş, Sylvester usta da gelip klas katmıştı projeye.

Bunları söylüyoruz, ama zaten bunlar söylenmiş şeyler. Sadece bizim gibi hayranlar tarafından değil üstelik. Creed çıktığı senenin ödül sezonunda en çok adı geçen filmlerden biriydi, nitekim Stallone’a bir Oscar adaylığı da kazandırdı. Marvel cenahı bile dev coştu filme, hatta o kadar ki Kevin Feige filmin kadrosunu resmen tek hamleyle içeriye aldı. Bütün bunlardan dolayı, şu resme bakınca heyecandan masaya kafa atmamızı anlayışla karşılarsınız diye düşünüyorum.

https://www.instagram.com/p/BWEa6DRjrBN/

Biz Stallone reyizin yazdıklarını tercüme edelim; zira şöyle güzel bir şey diyor üstat: “Alın size hayal gücünüzü esnetme fırsatı. TARİH HER ZAMAN, BİR VEYA ÖTEKİ ŞEKİLDE TEKERRÜR EDER. SADECE HAZIR OLMANIZ LAZIM. Atalarımızın günahları… #creed2″. Daha bir şey demeye gerek var mı? Stallone’un resmi hesabı bu şekilde bir çıkış yapmışken, spekülasyona gerek var mı?

Bir şekilde Creed 2’nin geleceğini biliyoruz. Ryan Coogler’la mı olur, Stallone tekrar yönetmenlik koltuğuna mı oturur onu tahayyül edemiyoruz tabii ki. Ancak bir şeyden eminiz: Bir Creed 2 olacaksa bunun zaten Ivan Drago içermesi gerekiyor. Rocky IV’ü hatırlayanlar zaten buna katılıyorlardır, biz hatırlamayanlara açalım: Rocky IV’te Ivan Drago, Rocky’nin havlu atmamasının da bir sonucu olarak peltesi çıkmış Apollo Creed’i ringde öldürüyordu. E Creed’in ana karakteri de Apollo’nun oğlu, ana meselesi de onun ringde ölmüş babasıyla kurduğu ruhani bağlantı zaten. Yani tabii ki Creed 2’de Ivan Drago olacak ya. Ya elbette ya. Ve müthiş olacak yani, o intikam kapışması, o bakışmaları hayal etsenize?

Düşünmesi bile muhteşem değil mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.