O zamanlar genciz. FRP’ye (Dnd) yeni başladığımız zamanlar. Bir arkadaş evini ayarlamış, zarlarımızı, Player’s Handbook’umuzu almış, kurulmuşuz masanın başına. İyi kötü yapmışız karakterleri, atılmaya çalışıyoruz maceralara. Tabi Dm de içinde olmak üzere alayımız acemiyiz. Neyse çok uzatmadan olaya geçelim.

Kabiliyetsiz bir grup maceracı olarak olaylar bizi tırt, küçük bir kasabaya getirmiştir. Kasabanın tek özelliği etrafında dandik tahta surların olması ve arkasında herhangi bir çıkış olmamasıdır. (Arkası olduğu gibi deniz, bir yere gidemiyorsun, anca yüzersin yani) Neyse senaryo bu ya biz kasabaya geldik, uzaktan da ork orduları hemen göründü tabi. “Abi vallahi olmaz, kazanma ihtimalimiz çok az ama biz size yardım edeceğiz, yok abi valla bırakmam.” diyerek biz de kasaba savunmasındaki yerlerimizi aldık. Dört oyuncuyuz, ama oyuncuların sınıflarını söylemeye gerek yok, biri hariç: Cüce barbar…         Ork ordusu, ok atılacak seviyeye geldiğinde bizde durmadık sarıldık menzilli silahlara. Ancak ne bizim grup ne kasabadaki köylüler pek menzilli savaştan anlamıyorduk. Derken bir şey oldu; Cüce barbar savunma pozisyonunu bırakıp hızla merdivenlerden aşağı koşmaya başladı. Menzilli silahı yoktu, “Dayanamadı birilerinin kafaya balta saplayacak, tutamadı kendini, olur böyle şeyler” diyerek arkasından gitmeye başladık. Ya iyi güzel de adam ana kapıya doğru değil de ters yöne -denize- doğru koşuyordu. Ayı gibi koşan barbara da yetişemiyorduk. Arkasından attığımız soru cümleleri ise bir işe yaramıyordu. Yine de koşmaya devam ettik ve önde barbar olmak üzere deniz kıyısına geldik. “Atlıyorum abi” dedi cüce barbarın oyuncusu. Donduk, kaldık. Doğru anlamış olamazdık. Dm’de öyle düşünmüş olacak ki “Denize mi?” diye sordu. Barbar oyuncusu onayladı. “Abi senin swim skill’in de yok, e üstünde zırh var nasıl yüzeceksin?” dedik. (Rol kısmını falan saniyesinde bıraktık zaten..) “Yüzmeyeceğim abi” cevabı geldi cüceden. Meğerse adamın planı orklar kasabayı yok edinceye kadar suyun altında durmakmış. E cüce bu tabi Cons stadı 20, bayağı bir tur nefesini tutabiliyor ki arkadaş, rage’den gelen ekstra Cons bonusunu da hesaplamış….

Ölsek mi öldürsek mi bilemedik. Siz sizin olun kiminle oynadığınıza dikkat edin. İyi pazarlar.

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.