Biz pek üzerinde duramadık ama bu hafta Cannes Film Festivali başlamış vaziyette. Avrupa’nın en büyük film festivali bu sene de birbirinden renkli yüzlerce isme ev sahipliği yapıyor (çok klişe bir laf olduğunu biliyorum, ama başka türlü de anlatılmaz bu durum sevgili Geekyapar okurları. Affedin beni). Bu sene festival alanında kendini gösterenler arasında Slyvester Stallone ve The Expendables 3 ekibi de yer almakta. Cannes Sunday’de basın toplantısı yapan Stallone ve ekibi, serinin üçüncü filmiyle ilgili pek çok açıklama getirdi.

Cannes'ta tanklar başka sebepten yürüyor.
Cannes’ta tanklar başka sebepten yürüyor.

Stallone Paşa’nın açıklamalarına göre yeni filmimiz P-13 olacakmış ve kadın seyircilere daha çok hitap edecekmiş. Buna ek olarak tüm ilerleyen yaşlarına rağmen çekimler sırasında herkes dayağını yemiş, herkes eve yara bere içinde evine dönmüş. Hatta film ekibi için bir hastanenin tüm bloğu bile tahsis edilmiş.

Bir filmin hiç yarışamayacağı bir festivalde basın gösterimi yapması ekip için nasıl bir duygudur acaba? Anlaşılan birkaç saatliğine de olsa salonda sempatik bir ComicCon havası yaratılmış. Herkes toplantıdan zevk almış, hatta bir gazeteci “Cannes’a eski eğlencesini getirdiği için” Stallone’ye teşekkür etmiş. Güzel şeyler bunlar.

Stallone’nin şu yaştaki azmini saygı ve dehşet karışık bir ruh haliyle izliyorum. Umarım üçüncü film serinin yerinde kapanışı olmayı bilir. Zira dördüncü filmi de yaparsa yetmişinde hala Rambo’nun dayıoğlu Barney Ross’u oynuyor olacak.

 

 

Author

Eskilerin dediği gibi: "You must gather your party before venturing forth"

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.