Bu haftaya başlarken aklımda özel bir şey yoktu, gayet sıradan bir haftaya girdiğimi düşünüyordum aslında. Ama 22 Eylül sabahı uyandığımda Murat Sönmez’in – nâm-ı diğer Ejderha’nın –  “Tek Yüzük Yola Çıktı” adlı bir video yayınladığını ve bu videoyu yayınlamakla kalmayıp videonun elden ele ulaşması için Minas Tirith’in işaret kulelerini ateşe verdiğini gördüm. Murat Abi yardım çağırıyordu. Bu durumda yapacağımız pek bir şey yoktu. Kalemlerimizi elimize aldık, pelerinlerimizi giydik, ikinci kahvaltımızı yaptık ve “Geekyapar yardıma gidecek!” dedik. Netice olarak işte, buradayız.

Murat Abi’yi bilenleriniz biliyordur, Konsol Üssü ve Multiplayer’ın Youtube kanallarında karşımıza çıkan dünya tatlısı bir insan kendisi. Birçok gencin, “Kaç yaşına geldin hala oyun oynuyorsun!” tepkilerine karşı hem sığındığı bir liman hem de bir idol. Birçoğumuzdan yaşça büyük olmasına rağmen, tutkularıyla ve coşkusuyla olduğundan çok hiç birimizi aratmayarak gençlerin arasına karışmış biri. Özellikle 2017 yılının Kasım ayında Orta Dünya adını verdiği Youtube kanalını açmasıyla hepimizin kalbini bir kez daha fethetti ve bilgisayarlarımızın başında yeni video çıkmasını sabırsızla beklememiz için bize bir sebep verdi.

Çünkü hepinizin bildiği gibi Yüzüklerin Efendisi bizim kıymetlimiz hatta kutsalımız. Tolkien’in yarattığı bu mükemmel dünya hakkında ne kadar kitap okursak okuyalım ne kadar video izlersek izleyelim doymuyoruz, hep daha fazlasını istiyoruz. Hele de bu videolar Tolkien kitaplarını baştan sona hatmetmiş ve okuduklarını insanlara inanılmaz eğlenceli bir şekilde aktaran Murat Abi’den gelirse doyumsuzluğumuz tavan yapıyor, daha fazlasını ve hep daha fazlasını istiyoruz.

maxresdefault

Murat Abi de bu video açlığımızın farkında olacak ki Yüzüklerin Efendisi evreninde tam kırk yedi video sürecek yeni bir seriye başladı; Frodo’nun Yolculuğu. Frodo’nun amcasından kalan Tek Güç Yüzüğü’nü de yanına alarak Shire’daki kovuğundan ayrılmasından başlayıp yüzüğü yok ettikten sonra tekrar Shire’a geri dönmesine varacak olan bu yolculuğu Murat Abi bize adım adım anlatacak, biz de soluksuz izleyeceğiz.

İlk bölüm olan “Tek Yüzük Yola Çıktı”, çoktan yayınlanıp izlenilmeye başlandı bile. Siz hem o videoyu izleyin hem de bugün çıkacak olan “Çukurçay Yolunda Kara Süvari” videosunu beklemeye başlayın. Bu arada kanalın birbirinden harika diğer videolarına da göz atmayı sakın unutmayın.  Murat Abi’ye de Geekyapar ailesi olarak başarılar diliyor ve ondan, ne zaman yardıma çağırırsa beşinci günün şafağında doğuya bakmasını istiyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.