Oyun videoları söz konusu olduğunda, yani bahsettiğimiz şey, oyun oynayıp üzerine bir içerik çıkartmaksa eğer, herkesin durup bir saniye selam çakması gereken bir kişi var: James Rolfe ve onun muhteşem karakteri Angry Video Game Nerd. Yıllar önce evinde VHS‘e kaydederek başladığı serisini 2006’da (bakın, 2006 diyorum!) YouTube’a taşıyan, bir süre ScrewAttack ve GameTrailers‘da takılan AVGN, uzun bir aradan sonra yeni bir bölüm çıkardı geçtiğimiz hafta. Eski formunda elbette değil, ama yine de Rolfe gönlümüzdeki yerini korumaya devam ediyor. Onun geri dönüşünün şerefine, biz eski, boktan oyunları oynayıp çok tatlı sinirlenen bu karakterin videolarını tanıtalım istedik. Buyurun, en iyi 10 bölümüyle Angry Video Game Nerd!

 

10. 2. Bölüm: Dr. Jekyll and Mr. Hyde 

Her şeyi başlatan efsane video. Rolfe’un 2004’te arkadaşlarına göstermek için yaptığı ve sonradan bağımsız film grubu Cinemassacre üzerinden VHS ile yayınladığı video, Nerd karakterinin de, Rolfe’un kendisinin de mührü, alametifarikası oldu yıllar içinde. Dr. Jekyll and Mr. Hyde, bugün –biraz da Nerd sayesinde– gelmiş geçmiş en kötü oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. Rolfe’un videoda derbeder oluşunu izledikçe, hem neden oyunun böyle anıldığını; hem de AVGN’in nasıl popülarite kazandığını anlayacaksınız.

 

9. 115. bölüm: AVGN Games

Angry Video Game Nerd serisi, önce kendi başına, sonra ScrewAttack’te, sonra da GameTrailers’ta inanılmaz popüler olduktan sonra, başka mecralara da sıçradı elbette. Ana tema müziğinin zilyon remixi yapıldı, Rolfe hayran bütçelendirmesiyle bir film çekti, ürünleri falan var… E elbette, oyunları da oldu. Nerd, resmi kanaldan çıkan ve baya da beğenilen oyunun şerefine, yapılan hayran oyunlarını karşısına aldı. Yeni dönem AVGN videoları arasında en eğlenceli olanlarından.

 

8. 66. Bölüm: Atari Jaguar, part 2

Rolfe, seneler ilerledikçe AVGN bölümlerini sadece kötü oyun anlatan sinirli bir adam konseptinden çıkartıp, yer yer bir tarih defteri kıvamına getirmeye başladı. Benim açıkçası pek çok favori bölümüm, Nerd’in bir konsolü ya da bir aparatı yekten incelediği bölümlerdir. Bunların mizah dozu biraz daha düşük olur diğerlerine göre, ama baya da sağlam bilgi edinirsiniz. Genelde durum böyledir. Jaguar videosu, bunların üzerine, bir de efsane komik yani. Where did you learn to fly? lafı hafızanıza mıhlanacak, hazır olun.

 

7. 33. Bölüm: Nintendo Power

AVGN serisinin açık ara en sıradışı bölümü Nintendo Power. Rolfe’un komple kendi çocukluğuna damga vurmuş olan efsane dergiye ayırdığı bölüm, aynı zamanda Amerikalı yaratıcının Nerd karakterinden çıkıp, en fazla kendisi gibi çektiği AVGN bölümü de muhtemelen. İtiraf edeyim, Nintendo Power bölümünden keyif almak için bir tutam AVGN izleyip, Rolfe ile halihazırda bir bağ kurulmuş olması gerekiyor. O yüzden, biz beğenimize göre sıraladık, ama siz playlist’te sona alabilirsiniz.

 

6. 83. Bölüm: Little Red Hood

Şimdi, bu noktadan sonra iki şeyi çok iyi belirleyerek gitmemiz gerekiyor. AVGN bölümlerinin kalitesini ölçen iki şeyden söz ediyoruz. Birincisi: Oyunun ne kadar kötü olduğu, ikincisi: Nerd’ün buna ne kadar sinirlendiği. İlk iki kriter her zaman bu AVGN videolarında. Sonrakiler efsane şakalar, video kalitesi. mühür laflar… Bunlar genel ölçeklerimiz. Ve bütün ölçeklerimize göre, Little Red Hood şahane bir bölüm. Çünkü oyun gerçekten akla hayale sığmayacak kadar garip, Nerd’in tepkileri ise inanılmaz efsane…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.