Öhöm. Bir saniye. Gerçekten kurmak üzere olduğum şu cümleye başlamadan önce bir hazırlanmak istiyorum. Hazır mısınız? LG top teknolojisinde çığır açtı. Oh. Söylerken ne kadar acayip hissettirdi, biliyor musunuz? Hayır yani, bir de gerçek bu arada ha? Abartı laf, mübalağa, teşbih falan değil. Baya adamlar bakıp, “ya bu top dünyası biraz teknolojiye ihtiyaç duymuyor mu allasen?” demiş, ortaya –ileride daha iyi bir ismi olacağını umduğumuzRolling Ball’ı çıkartmış.

Önce bir sözü Aybike’ye atalım, Aybike, nedir cihaz?

Ya! Yani gerçekten inanılmaz. 3G ile yönetebiliyor olmanın açtığı trollük, ya da daha kötüsü, sapıklık seviyesinin haddi ve hesabı yok. Adeta bu arada bunlara yardımcı olsun diye, içine bir de IR blaster eklemişler, yani televizyon da kontrol edebiliyor bu cihaz. Ha bir de lazeri var. Niye? Çünkü lazeri var. Yani sen işteyken gidip, evde masum masum oturan arkadaşını korkutmak adına televizyonu açabilirsin bir anda. İnanılmaz yani.

Ben o yüzden, muhitkarlara bırakıyorum konuyu. Bu cihazla neler yapılır? Gerçekten, elinizden geleni ardınıza koymayın. Trollük, iyilik, keşif, sağlık, eğitim… Nedir, en güzel fikirleri göreyim bakalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.