Aylık dosya konusu kapsamında bir süredir sinema ve seks ilişkisini konuşuyoruz. Sinemada sekse katılan anlamı, tabuların yıkılır sürecini, dozunda tutulduğunda fazlasını ima edebilen seks sahnelerinden bahsettik. Peki bir filmde ya da dizide seks sahnesiyle karşılaştığınızda ne düşünüyorsunuz? Vücutların ne kadar da tutkuyla temas ettiğini mi, yakışıklı aktörle güzeller güzeli aktrisin birbirlerini buldukları için ne şanslı olduklarını mı ya da açık açık onların yerinde olmak istediğinizi mi? Evet, bizim durduğumuz noktadan her şey çok güzel görünüyor: Sezonlardır birbirinden hoşlanan o iki karakter nihayet sevişiyor veya karizmatik ajanla seksi kötü kadın elbette bir de yatakta savaşıyor. Ama kameralar kayda başlamadan hemen önce ya da kayıt durur durmaz o karakterler, o oyuncular ne düşünüyor?

Kayıttan önce keyifli bir sahneyi oynayacaklarını, kayıt esnasında ne kadar eğlenceli olduğunu, kayıt sonrası ise sahnenin ne yazık ki bittiğini mi düşünüyorlardır acaba? Ya da tam tersi, cinsel istismara uğruyormuş gibi mi hissediyorlardır? Bana sorarsanız sevişme sahnelerini diğer sahnelerden ayırmayacak kadar profesyonel oyuncular da bulabilirsiniz. O değil de, tahminler yürütmek yerine neden mevzuyu oyuncuların ağzından dinlemiyoruz? Merak etmeyin, sırf demeçlere yer verip sahneyi sadece oyunculara vermeyeceğiz. Sonuçta Geekyapar oyuncuların değil, onları tutkuya seyredenlerin aşık attığı bir platform.

 

ASHTON KUTCHER

no-strings-attached-hq
Hep özür dileyerek başlarım… Hangi aktör olduğuna emin değilim ama biri bana şöyle demişti; sanırım söyleyen Sör Laurence Oliver’dı: “Erekte olduğumda da özür dilemek durumundayım, olamadığımda da…” Ne olursa olsun sorun olup olmadığını anlamadığınız sıkıntılı bir an yaşıyorsunuz. Sonunda sanki hiçbir şey olmamış gibi davranmayı başardığınızda ne kadar iyi bir aktör olduğunuz ortaya çıkıyor.

No Strings Attached filmi için yapılan bir röportajda söylüyor bunları Ashton Kutcher. Film sadece sevişmek için buluşan iki insanın zamanla aşık oluşunu anlattığından Kutcher bahsettiği duruma sık sık düşmüş olmalı. Aynı duruma o kadar sık düşünce de bir oyuncu olarak sevişme sahnesi performansı göstermeyi normalleştirmesi kolay olmuş gözüküyor. Meseleye profesyonel yaklaşan oyunculara bir puan ekleyebiliriz.

 

OLIVIA WILDE

27qy9HJl

Ben ne zaman bir sevişme sahnesi çekecek olsam sette her zaman kısa bir tişört giymiş kıllı ve iriyarı bir boomcu oluyor. Hani, “Ooo, seks sahnesi! Hemen kısa tişörtümü giymeliyim ki Olivia’nın üzerine eğildiğimde kıllı göbeğimi onun yüzünün yakınlarında hissedebileyim.” diye mi düşünüyorlar anlamıyorum.

Setlerin çilekeş, emekçi boomcularını biraz üzdükten sonra daha ciddi bir cevap vermiş Wilde:

İnsanlar bunun çekici ve seksi bir şey olduğunu hayal ediyorlar ama ben o sahnelerde hep gülüyorum. Çünkü gerçekte o sette 50 kişi falan oluyor ve birisi sana “Başını biraz kaydır, omuzlarını indir. Tamam, güzel. Devam, devam!” diye bağırıyor.

MICHAEL FASSBENDER

dangerous

Seks sahneleri epey garip olabiliyor. Bir erkek olarak ilk istediğiniz durumdan faydalanmaya çalışmadığınızı göstermek oluyor. Karşınızdaki kadının sahneyi kullandığınızı düşünmesini istemiyorsunuz. Ben de ortamı yumuşatmak için bir şekilde gülünç olmaya çalışıyorum ki daha fazla gerilmeden sahneyi bitirebilelim. Çünkü böyle bir sahneyi tekrar, tekrar çekmek istemezsiniz.

Şu centilmenliğe bakın hele! Her haliyle hayranlık uyandıran Fassbender’ı biraz şaşırarak çekingenler köşesine alabiliriz. Demek ki tek bakışınızla sutyen kopçası açabilecek bir adam olsanız bile yanlış anlaşılmaktan çekinebiliyormuşsunuz. Ne diyelim, saygı duyduk.

ANNE HATHAWAY

1280x720-6eA
Kıyafetlerinizi yabancıların önünde çıkardığınız an her zaman utanç verici olmayı sürdürüyor. Love and Other Drugs filmi için soyunmam gerektiğinde “Tamam kontrol bende, ne yapmam gerekiyorsa yapacağım ve sahne aralarında geri giyineceğim.” diye düşünmüştüm ama sonra fark ettim ki ne zaman üstümü geri giysem yapımı 20 dk süren vücut makyajım baştan yapılmak zorunda kalıyor. Daha sonra bunun kişisel bir konu olmadığını düşündüm ve bu bir anda, yani, eğlenceli bir hale geldi.

Hathaway çok yönlü bir oyuncu. Bu yüzden duruma uyum sağlaması şaşırtıcı değil. Başta çekinceler yaşamış olsa da Hathaway’in yaklaşımının profesyonelleştiği belli. Bu demeçte beni tek şaşırtan şey Anne Hathaway’e bile vücut makyajı mı gerekiyormuş yani???

 

JOSEPH GORDON-LEVITT

62e93fb02ee1b8d878d30da11076ab23_full
Aslında tamamen teknik bir süreç. Büyük resim için gerekli küçük bir parça. Biz gerçekten sevişiyoruz da birileri bizi kayda alıyor gibi bir şey yok yani.

Hani profesyonel olunur, soğukkanlı olunur tamam da… Bu da büsbütün ruhsuzluk be Levitt. Don-Jon gibi seksi, 500 Days of Summer gibi romantik filmlerden sonra söyleyecek daha samimi şeylerin olur diye düşünüyor insan. Mümkünse Joseph Gordon-Levitt için tek kişilik bir odun köşesi açabiliriz.

DAKOTA JOHNSON

fifty-shades-grey
Seks sahneleri hiç de öyle tutkulu veya zevkli bir ortamda çekilmiyor. Çok sıcak oluyor yani sıcak derken ateşli falan değil, bildiğiniz terletici ve rahatsız edici bir sıcaklık. Her şeyden önce ellerim ve bacaklarım bağlıydı, gözlerim de öyle ve o an kırbaçlanıyordum. Bu duygusal anlamda çok yorucuydu. Başlangıçta bu başıma gelebilecek en kötü şey diye düşünüyordum, sonrasında en azından bunun da üstesinden gelebilirim diye düşündüm.

Kariyerinin en uç noktasına tamamen seks odaklı bir filmle ulaşan Johnson başına gelecekleri bile bile kabul ettiği bu rolden pek hazzediyor gibi gözükmüyor. Ama bu demeç üzerine Fifty Shades Darker’da rol aldığına ve aynı seri için en azından bir filmde daha yer alacağına göre gerçekten de durumun üstesinden gelmiş olmalı. Her ne kadar filmi sevmesem de bu duruşu, Johnson’ı profesyonel yaklaşanların arasına sokuyor bence.

MICHAEL DOUGLAS

ent_2014_jan_sharon-stone-angered-basic-instinct-scene_cover
.Zaten ismi okuduğunuzda ağzından dökülenin profesyonellik kokacağını biliyorsunuz. Hakeza bu meselede de durum farklı değil, Douglas kişisel çekinceleri çoktan aşmış. Onun yorumunu okumaya değer kılan oyuncunun profesyonel bir çekince duyuyor olması:

Seks sahneleri ile ilgili en zor şey herkesin bu konuda yargılayıcı olabilecek olması. Kısa zaman önce birini öldürmeniz veya beynini patlatmanız pek olası değil ama muhtemelen daha bu sabah seks yaptınız. Yani herkesin bunun nasıl yapılacağına dair kendince bir fikri var.

MILA KUNIS

natalie-portman-mila-kunis-black-swan-kiss
Seks sahnesi çekmek çok zor. Karşındakinin arkadaşın olması, kadın veya erkek olması hiçbir şey değiştirmiyor. Size ışık tutan, nasıl durmanız gerektiğine karar veren yüz küsur kişilik set ekibinin önünde konforlu hissetmenize imkan yok.

Tecrübe konuşuyor. Mila Kunis, Black Swan’da Natalie Portman ile; Friends with Benefits’de gerçek hayatta dostu olan Justin Timberlake ile seks sahneleri paylaştı. Yani kadıncağız arkadaş, erkek, kadın fark etmiyor derken boş bir cümle kurmuyor. Sanıyoruz seks sahnelerine profesyonel yaklaşmak herkes için hiçbir koşulda mümkün olmayabiliyor.

RYAN REYNOLDS

Olivia-Wilde-Change-Up-
Ya bakın şimdi, Olivia Wilde’ın yorumunu hatırlıyor musunuz? İşte o yorumda kullanılan görselde sırtı dönük olan oyuncu Ryan Reynolds, aşağıdaki de onun bu sahneye yorumu:

O sahnede Olivia kucağımda oturuyordu; üstünü çıkardım, sutyenini çıkardım ve üzerinde sadece şu göğüs uçlarını kapatan şeylerden kalmıştı. Onların üzerine küçük gülen suratlar çizmişti ve o an bütün replikleri unuttum. Sadece bu filmde de değil, böyle sahneler çektiğim her filmde unutuyorum.

Belki yeri değil ama bu adam iyi ki Deadpool be! Ne profesyonellik, ne çekince… Ryan Reynolds sadece Ryan Reynolds.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.