Sinema tarihi dahilinde Pixar kadar istikrarlı ve isabetli bir film stüdyosu daha var mı? Kökenleri George Lucas’ın Star Wars’a efekt yapması için kurduğu Industrial Light & Magic‘e ve rahmetli Steve Jobs‘ın vizyoner kararına dayanan stüdyo 1986 senesinde kurulduktan, Disney tarafından 7.4 milyar dolara satın alındığı 2006 yılına, o günden de tartışmasız sektör lideri olduğu bu güne kadar hiç çizgisini bozmadı.

İlk büyük hitleri Toy Story idi, o zamandan bu zamana kadar da araya sonsuz hit ve kaliteli iş sıkıştırdılar. Saymakla bitmeyecek denli geniş bir klasik arşivleri var. Toy Story, Finding Nemo, Wall-E, Up, Brave, Cars, Inside Out… İşte bunların yanına şimdi yeni bir tanesini daha ekleme niyetindeler. Coco. Ülkemizde 2018’in Ocak ayında vizyona girecek filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Latin Amerika, özellikle de Meksika kültürüne epey yakın bir yerde duracak olan filmin konusu idolünün gitarını tıngırdatmasıyla birlikte Ölüler Diyarı’na ışınlanan Miguel‘in hikayesini anlatacak. Miguel, orada Hector isimli bir numaracıyla tanışacak ve Hector ile birlikte Miguel’in aile geçmişine dair enteresan sırlar ortaya çıkartacaklar. En azından hikayenin düzayak özeti bu.

Filmin kadrosu, saygı duruşunda bulunduğu Day of the Dead odaklı Meksika kültüründen esin almış olacak ki Latin kökenli aktör ve aktrislerden oluşuyor. Başı çeken de Hector‘u seslendiren Gael Garcia Bernal. Bernal haricinde Benjamin Bratt, Renee Victor gibi isimler de var. Rollerinin büyüklüğü bu üçlü kadar büyük olmasa da abi kontenjanından alınmış Edward James Olmos ve Cheech Marin‘i de duymak mümkün olacak. Fragman harika duruyor. Sizin görüşleriniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.