Evde küçük bir PlayStation ordusuyla yaşadığımdan mütevellit (bir gün Judgment Day gerçekleşir ve makineler ayaklanırsa inanın ölümüm PlayStationBotlardan olacak), her ayın başı benim için pek çok şeyin yanı sıra, PlayStation Plus’ın ücretsiz oyunlar kütüphanesine eklenen yeni altılının açıklanmasıyla işaretleniyor. PS sahipleri o ritüeli bilirler. Her ay başında, Sony bir şekilde yeni IGC oyunlarını duyurur, liste hevesle işte ya da okulda açılır, şöyle bir taranır, o ay indirip gömülünecek oyun belirlenir, eve gidince indirmeler başlar.

PlayStation Plus Temmuz Oyunları

O mutlu gün Temmuz ayı için de geldi en sonunda. PlayStation Plus kütüphanesine her zaman olduğu gibi yine altı oyun ekleniyor. Bunlardan ikisi platformlar arası olmak üzere, toplamda elimizde dört PS4, üç Vita ve üç tane de PS3 oyunu var. PS4’e gelen oyunlardan ilki Rocket League. Birkaç sene önce çıkan ARC Squadron’ı geliştiren Psyonix’in elinden çıkan oyun fütüristik arabalarla oynadığınız bir futbol oyunu. Taptaze, yeni çıkan oyunumuz beta döneminde baya hayırlı eleştiriler almıştı. İkinci PS4 oyunu geçenlerde sitede şöyle bir göz attığımız gizlilik oyunu Styx: Master of Shadows. Of Orcs and Men’in dünyasında geçen oyuna rehber bile yazmıştık vakti zamanında.

Rocket League ve Styx: Master of Shadows’un haricinde PS4’e iki oyun daha geliyor. Birincisi Vita ve PS3 için de indirebileceğiniz bulmaca oyunu Mousecraft. Oyunu Tetris bloklarıyla oynanan fareli bir Lemmings olarak tanımlıyor; bu tanımımdan çok gurur duyuyor ve diğer oyuna geçiyorum: Entwined. Vita sahiplerinin de indirebileceği Entwined benim bu listede en merak ettiğim oyunlardan biri. Journey, Flower ve Unfinished Swan gibi sanatsal PlayStation oyunlarının geleneğini takip eden Entwined, baya uzun bir süredir radarımdaydı, ve dürüst olmak gerekirse hakkıyla oynamak için en sabırsızlandığım oyun şu an.

Bu arada, bir Vita sever olarak üzerimize nur yağdığını da söyleyeyim, zira platform için gelen üçüncü oyun, Geometry Wars 3: Dimensions Evolved. Sadece Vita’da indirebileceğiniz oyun, Vita için çıkar çıkmaz soluğu PS Plus’ta almış.Kendisinin PS4 için Metascore’u 85 civarındaydı, bir süre önce de mobil platformlar için yayınlanmıştı. O da illa ki denenip indirilecek. Grubu tamamlayan oyun ise PS3 sahiplerinin indirebileceği Rain. Dürüst olayım, Rain’in Plus’a gelmesine kafamdaki “denemek istediğim, ama para vermeye ikna olamadığım oyunlar” kategorisine dahil olduğu için çok sevindim. Kendisinden beklentiler büyüktü vakti zamanında, ama ilk eleştiriler bunları zinhar karşılayamadığı yönündeydi. O yüzden üstüne cüzdan fırlatmaya tırsmıştım. Şimdi ferah ferah deneyebilirim gönlümce.

Tabii Plus’a yeni oyun gelmesi demek, aynı zamanda bazı oyunlar da çıkıyor demek. Aşağıya PlayStation Türkiye’nin Haziran ayı oyunları için yaptığı videoyu koyduk. Orada gördüğünüz oyunları PlayStation Plus üyesiyseniz ücretsiz indirmek için 7 Temmuz’a kadar vaktiniz var. Bizden söylemesi, Ground Zeroes ve Call of Juarez’i kaçırmak istemeyebilirsiniz. Ha bir de, samimi tavsiyemizdir, PlayStation kültürüyle ilgili takip edilecek bir kanal arıyorsanız PlayStation Türkiye kanalına da abone olabilirsiniz. Türkçe altyazılı fragmandır, yorumdur, kutu açmadır falan derken hiç de fena olmayan işler çıkartıyorlar.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.