2014’ü kapatıp, 2015’e ufaktan merhaba derken açmayı en sevdiğim muhabbet, “Yahu 2015 ne kadar kurak gözüküyor oyunlar açısından?” şeklindeydi. 2015’te çıkmasını beklediğimiz oyunların ya ciddi bir bölümü zaten uzun zamandır erken erişimdeydi, ya da öyle çok da ciddi bir iddiası olmayan indie yapımlardı. Arkham Knight ve Witcher 3’ü bir kenara koyunca, 2015 gerçekten üzücü derecede boş gözüküyordu gözümüze.

Sonra Mayıs ve Haziran ayları yaşandı. Şimdi onlar sağ olsun, 2015’in sonu baya alev almışa benziyor. Olur da son zamanlarda yapılan duyurulardan bir bölümünü kaçırdıysanız diye, şu son bir iki ayda duyurulan ve 2015 sonunda çıkacak olan 10 oyunu sizler için listeledik. Dikkat, ne kadar altını çizsek az, varlığını çok önceden bildiğimiz Just Cause 3Rainbow Six: SiegeRise of the Tomb Raider gibi 2015 sonu oyunlarını saymıyoruz, bir de 2015 sonu derken son çeyreği, yani Ekim – Kasım – Aralık oyunlarını kast ediyoruz.

Bunlarda tamamsak, başlayalım.

 

Rock Band 4

01 Rock Band 4

Ne zaman çıkıyor?: 6 Ekim

Kimlerdendir, nereye gelir?: Oyunu Harmonix geliştirip, PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürecek.

Heyecanlandırıcı tarafı: Rock Band 4, ilginç bir şey deneyip, ilk defa plastik enstrümanlı müzik oyunlarına baya çoktan seçmeli bir hikaye ekleyecek. Oyunun tek kişilik modu baya “rol yapma oyunu” olarak tanımlanıyor ki, bu da bizi heyecanlandırıyor. Seçimlerimiz hikayeye etki edecek, köhne bir grubu alıp, barlardan arenalara çıkartabileceğiz.

 

Guitar Hero Live

02 Guitar Hero Live

Ne zaman çıkıyor?: 20 Ekim

Kimlerdendir, nereye gelir?: FreeStyleGames’in geliştirdiği oyun PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U ve PC için çıkacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Müzik oyunlarının iki titanı, bu sene geri dönüp bambaşka yönlere doğru gidiyorlar. Rock Band işin içine hikaye katmasıyla benim favorim, ama Guitar Hero Live Spotify tarzı hazırlanmış listeleriyle, mobilde belli ki Smule’un Magic Piano ve Magic Guitar oyunlarını örnek alan yapısıyla bambaşka bir kafaya hizmet edip de başarılı olabilecek gibi duruyor.

 

Assassin’s Creed Syndicate

03 Assassin's Creed Syndicate

Ne zaman çıkıyor?: 23 Ekim

Kimlerdendir, nereye gelir?: Ubisoft imzalı oyun, PC, PS4 ve Xbox One için yayınlanacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Assassin’s Creed serisi bir süredir “bir kötü, bir iyi” şeklinde gittiği ve Unity baya yüzde patlayan yumurta kıvamında olduğu için Syndicate’tan ümidimiz yüksek. Aynı zamanda Viktoryan arka plan ve bu sefer iki ana karakterle oynayacak olmamız da heyecan sebepleri.

 

Fallout 4

04 Fallout 4

Ne zaman çıkıyor?: 10 Kasım

Kimlerdendir, nereye gelir?: Bethesda’nın geliştireceği oyun da PC, PS4 ve Xbox One’a çıkacak.

Heyecanlandırıcı tarafı: Bir kere Fallout Shelter sağ olsun baya moda girdik, onu söyleyelim. Aynı zamanda ilk defa kıyametten öncesini gösterecek olması, Minecraft seviyesi inşa elementlerinin bulunması ve arkasındaki Bethesda markası bizim için baya keyif garantisi kıvamında.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.