Hayatımı popüler kültürü tüketen insanların hangi istikamete eğildiğini, neleri sevip, neleri sevmediğini ölçerek ve buna göre bir şeyler üreterek geçiren bir insan olarak; yaptığım en büyük yanlış hesaplama Prison Break üzerineydi. Önce bunu itiraf etmem lazım. Bundan birkaç ay önce, Prison Break’in geri döneceği açıklanınca, Michael Scofield ve kardeşinin bize yaşattığı mesut anların hürmetine öylesine bir not geçeyim düşüncesiyle paylaşmıştım haberi… Vay babam. O “not”, aldı başını yürüdü, parladı, güneş gibi bir şey oldu bir anda sitede.

Prison Break, garip bir şekilde bir devinim yaşamış çünkü kendisine memleketimizde. İllegal dizi sitelerinin, diziyi repertuarlarında tutmasıyla; 2000 ve sonrasında doğmuş olan genç nesil de ilk sefere yaşı tutmamış olmasına rağmen dönüp diziyi izlemiş. Aslında bunda şaşılacak pek bir şey yok, zira neticede bir önceki nesil de benzer hissiyatlarla X-Files ve Twin Peaks gibi dizilere dönmüştü. Burada ilginç olan, benzer bir devinimin, Amerika’da da yaşanmış olması.

Yaşanmış ki, CW kanalı Scofield biraderleri Legends of Tomorrow’da bir araya getirince ortalık yangın yerine döndü, FOX da yeni dizilerinden umduğunu bulamayınca, kapısını çaldığı ilk serilerden biri Prison Break oldu. Duyurulduğu andan itibaren merakla beklenen yeni sezonun fragmanı da geldi. Çok bir bilginiz yoksa, aydınlatalım. Öldü sanılan Scofield, aslında hayatta, ve şok, bir hapishanede çıkıyor. Bu sefer onu kurtarmak da, kardeşi Lincoln’e düşüyor. Yine bir plan yapılıyor, yine bu plan başta açık edilmiyor, ince ince netleşiyor.

Yine kelimesini özellikle kullanıyorum, zira Prison Break’in yeni sezonu harfiyen formüle uyacakmış gibi gözüküyor. Benim şahsi fikrimi soracak olursanız, dünyanın en gereksiz dizi diriltmesinin fragmanı var karşımızda. Çünkü yani, Prison Break’in kendi üçüncü ve dördüncü sezonları çok gerekli değildi zaten; nerede kalmış bu yeni iş? Bu sefer Lincoln Michael’ı çıkartacak, bana tatmin edici bir yenilik gibi gelmiyor. Ama elbette, sizin görüşlerinizin farklı olduğunu sezebiliyorum. Fragmanı izleyin, ne hissettiniz, yorumlara yazın. Alan sizin, buyurun!

https://youtu.be/x9T-9fZn_oA

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.