Aynen öyle, aldığımız duyumlara göre, DC Extended Universe bir filmle daha genişliyor. Bizim GeekTyrant’ta okuduğumuz, tüm internetin de The Hollywood Reporter‘dan öğrendiği üzere mesele şu: Margot Robbie rolü aldıktan sonra Harley’ye çok sarıyor. Oradan DC’nin diğer kadın karakterlerine geçiyor. Hepsine çok coşuyor, bir adet kadın senarist tutuyor, onunla birlikte bir proje geliştiriyor, Warner’a sunuyor. Robbie’ni star ışığı üzerine Suicide Squad kurmuş Warner dünden razı, projeye evet diyor. Yani Harley Quinn + bütün kızlar toplandık tadında bir film geliyor DCEU içerisinde.

Biz naçizane, bu kadroya altı öneri yapmak isteriz. Her birini sanki sadece Harley ile ekran karşısına çıkacakmış gibi düşünüp yazdık, ama altısı paket de gelebilirler. Önerilerimiz ve sebepleri, şu şekilde. Buyurun.

 

Starfire

01 Starfire

Çünkü: Deadpool! Başka hiçbir sebebi yok. DC’nin kısa süren DC You akımında, Marvel’ın geveze paralı askerine cevap olarak düşündüğü iki seri vardı. Biri zaten Harley Quinn‘di, malumunuz. Diğeri de Starfire. Dördüncü duvarı yıktığından falan değil, tonlama ve karakteristik olarak, Starfire’ın alıklığı, kendini ciddiye almayışı, olaylara bakış tarzı, çocuksuluğu; çok hafif ve eğlenceli bir seri doğurmuştu. Üstelik, mevcut süper kahramanların da hiçbirine benzemiyor Starfire. O bakımdan da keyifli olabilir!

 

Zatanna

02 Zatanna

Çünkü: Çünkü artık biraz Justice League Dark görmenin vakti, geldi de geçiyor bile. Dürüst olmak gerekirse bunun ihtimali ne kadar gerçekçi bilmiyoruz. Zatanna, DC Comics’in inanılmaz geniş karizmatik kadın karakterler (Marvel çok kıt değil mi bu arada bu konuda? Laf arasında?) yelpazesinin, popüler kültür tarafından en az takdir edileni; o yüzden o noktada bir açıklık var… Ama yalan olup olmadığı hâla muallakta olan Justice League Dark’ta da görebiliriz kendisini. Belli olmaz.

 

Catwoman

03 Catwoman

Çünkü: E çünkü hayatına Batman kötüsü olarak başlayıp çok sevildiği için kendi serisine, hayran kitlesine ve en sonunda da kahramanlık mertebesine kavuşan karakterin hâlinden, aynı şeyi yaşamış karakter anlar. Catwoman ve Harley Quinn, pek çok açıdan müthiş bir ikili. Sinemada da birbirlerine çok yakışırlar. Yalnız, bu sefer ricamız, Selina Kyle’ı emekli etsinler. Gördük, bitti zaten. Holly Robinson‘a bir şans, mesela? Nasıl?

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.