Malumunuz, Amerikan televizyon tarihinin en zeki, eşsiz, keyifli, ince, tekrar izlenmeye müsait, göndermelerle dolu, absürt, katmanlı, nüanslı, detaylı ve billurlu dizisi Rick & Morty bir 1 Nisan sabahı ansızın geri döndü. Adult Swim bir anda dünyalara canlı yayın maratonu saldı. Dünyalara diyoruz, çünkü gerçekten de tüm dünyaya yaptılar yayını.

Biz de 1 Nisan sabahı hiç tanımadığımız bu bölüme, tüm o beklentinin altından beğeni çıkmasının zorluğuna rağmen sırf adı Rick & Morty diye usulca sokulup merhaba dedik. Tanıdık bir huzur aradık şaşkın şakalarında 1 Nisan günü. Bildik bir gönderme bekledik eski bölümlerden öylesine. Konuştu bir şeyler söyledi. Beklediğimiz sözler bunlar mıydı? Orası başka bir yazının tartışma konusu.

Ancak izlerken, Rick & Morty’yi neden bu kadar sevdiğimizi tekrar anımsadık. Geekyapar’ın kıymeti kendinden meçhul ekibi, kamera karşısına geçip tek tek Rick and Morty’yi neden iyi bulduğunu anlattırmaya yönelik pırlanta sorulara, pırlanta cevaplar vermişti. O cevapları bir derleyelim sizlerle tekrar paylaşalım istedik. Rick and Morty neden? Sevenler, sevmeyenlere… anlatmasın.

Yok cidden artık. Sene olmuş 2017, bu kadar eş dost çılgınlar gibi överken hâlâ cool kesiyorsanız ne yapalım artık biz size. Arkadaşlar herkes sol baştan yaymaya başlasın, Rick and Morty’yi bilmeyenlere övmeyi bırakıyoruz. Yemin ediyorum Mad Max: Fury Road’da da aynısı oldu. Övdük övdük bir noktadan sonra “bu ne abi araba gidiyor bütün film” diyen adam geldi ışığı görüp. Şu saate kadar izlememiş insan çıkıp “abi o adam ne kadar iğrenç salyalı falan” diyecek, tadımızı kaçıracak. Boşverin. Neymiş zaten Dan Harmon’la Justin Roiland kefeni yırttı, dizinin geleceği garanti. E biz bize de coşuyoruz yani. Yok yok. Anlatmayın arkadaşlar. Videoyu izleyin. Sadece Rick and Morty bilen arkadaşlarınızla paylaşın. Bundan sonra Rick and Morty geekyurdu olarak izolasyonist bir politika izliyoruz.

Buyur ey Rick and Morty geekalemi, sırf senin için videolarımız. İzle izle döndür!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.