Marvel Cinematic Universe’in on dokuzuncu filmi Infinity War büyük bir gazla bize doğru yaklaşırken herkesin aklında aynı soru var: Kim ölecek? Geçtiğimiz günlerde Chris Evans’ın “Kontratım bugün itibariyle bitti, bildiğim tek şey de bu” açıklamasının ardından Cap’i “neredeyse kesin” kategorisine aldık. Onun yanında Loki ve Vision duruyor. Onların bir altı bantta “çok yüksek ihtimalle ölecekler” kategorisi var ve burada da dürüst olalım, Tony Stark‘ın yeri mevcut.

Çünkü Robert Downey Jr artık 52 yaşında, çünkü karakterle ilgili anlatılabilecek her hikaye anlatıldı ve çünkü Tony Stark’ı öldürmenin duygusal kuvveti çok yüksek. Bütün bunlar ihtimali arttırıyor, ancak canımızı sıkmamalı; çünkü başlangıcı olan her şeyin bir de sonu vardır ve hikayeleri iyi yapan şey bitiyor olmalarıdır. Bizim umudumuz Tony’ye veda edeceksek, bunun üç şey barındırması:

  • Bu efsaneye layık bir veda
  • Iron Man zırhına layık bir varis
  • Sonrasında da Robert Downey Jr’a layık başka projeler

E ilk ikisini bilmiyoruz, ama üçüncüsü kesin gibi!

Robert Downey Jr, başrolünde kendisinin oynayacağı The Voyage of Doctor Doolittle filmi için kadroyu geçtiğimiz gün Twitter’dan açıkladı. Kadro Samanyolu Galaksisi gibi, ona geçmeden önce projeyi biraz anlatmamız lazım. 2019’da çıkması beklenen ve Syriana ile Traffic‘i yazmış Stephen Gaghan imzasıyla seyredeceğimiz film, bir gün hayvanlarla konuşabildiğini fark eden bir doktorun hikayesini anlatıyor. Hikaye mutlaka hepinize aşinadır, çünkü daha önceden iki kez sinemaya uyarlandı. İlk olarak 1967’de Rex Harrison‘ın başrolünde olduğu bir müzikal şeklinde karşımıza çıkan hikaye, 1998’de de Eddie Murphy önderliğinde ikinci bahar yaşamıştı. Şimdi Downey üçüncü raunda çıkacak.

Maşallah, ringde yanına aldığı ekip de gerçekten evladiyelik. Downey kendisini canlı oynayacakken, hayvanlar Jungle Book vari bir seslendirme kadrosuyla cana gelecek. O seslendirme kadrosunda da yok, yok!

Bunların haricinde canlı kanlı roller oynayacak isimlerde de müthiş parıltılar var: Antonio Banderas bir korsanı, Michael Sheen de Mudfly isimli bir karakteri canlandıracak. Yetmezmiş gibi filmin bir yerine de Jim Broadbent koymuşlar, o da artık Allah bilir ne yapıyor yani…

Downey eşi Susan ile birlikte projenin prodüktörlerinden de biri olduğu için, hiç şüpheye yer bırakacak bir durum yok ortada. Gaghan’ın profili epey yüksek, bu listedeki her oyuncu da illa ki Oscar’lı bir senaristin kelimelerini oynamak istemiştir. Ancak aynen paylaşılan resimdeki gibi projenin merkezinde Downey duruyor, bu da gayet doğal. Biz de şu an projeye tüm bu kadroyua rağmen en çok Downey var diye coşuyoruz. Sizde durum nasıl?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.