Bugün Marvel‘ın resmi Twitter sayfası küçük bir gif paylaştı dünyayla. Çok basit bir şekilde 100 gün diyordu gif. Avengers: Infinity War‘ın çıkışına 100 gün kaldı. Yüz gün. İki yüz kırk saat. On dört bin dört yüz dakika. Sekiz yüz altmış dört bin saniye. Muhtemelen bu yüz gün içerisinde Disney pazarlama makinesinin de yardımıyla 21. yüzyılın uğruna en hype yapılan işleri listesinde tepeye oynamaya başlayacak Infinity War. Bu dikkatlice hazırlanmış hype fırtınasının sonunda da ya ekstra halaylarla çıkacağız salondan, ya da sinirden birbirimizin kolunu bacağını ısıracağız. Madem bu gerçekle yüzleşmemize daha –Marvel’ın da belirttiği gibi– 100 gün var, o hâlde biz de vakit geçirmek için bir sonraki Avengers filmi hakkında konuşmaya başlayabiliriz.

Infinity War Trailer 14

Niye, şaşırdınız mı? Şaşırmayın. Bu konuşmanın kaynağı biz değiliz, bizzat Russo Biraderler. Geçtiğimiz günlerde birkaç yere –yine özenle hazırlanmış ve kelimeleri dikkatlice seçilmiş– birkaç beyan veren Russo Biraderler en nihayetinde Avengers: Infinity War’dan sonraki Avengers filminin ismini neden bilmediğimizi de birinci elden doğruladılar. Bunun sebebi başlığın henüz belirlenmemiş olması değil. Bunun sebebi filmin başlığının spoiler içeriyor olması.

Russo Biraderler bu konuya MTV için katıldıkları bir podcast’te değindiler. Önceden adı Avengers: Infinity War, Pt. II olan fakat sonradan sessiz sedasız bir biçimde isimsizliğe dönen projenin içeride namı belli olmuş. Bu kesin. Ancak kesin olan bir diğer şey, bizim bu adı uzun bir süre öğrenemeyecek olmamız. Çünkü biraderlerin dediğine göre, ad öyle bir spoiler içeriyor ki, Infinity War’ı izlemek de yetmiyor. Biraz da sindirmemiz gerekiyor. Bakınız üstatlar şöyle diyor:

“Başlığın konseptinin bir parçası da hikayeyi ilerletiyor olması. O yüzden doğru zamanın geldiğine ve insanların ilk filmi yeterince özümsediğine inanana kadar başlığı paylaşmayacağız.”

Bu “özümseme” geyiği iyi hoş, kulağa da güzel geliyor ama tek başına sebep bu olamaz gibi hissediyorum. Acaba arada vizyona girecek olan Ant-Man and the Wasp ya da Captain Marvel‘ı da beklemek istiyor olabilirler mi adını açıklamak için; hani o iki filmi de spoil edecek bir başlık çıkabilir mi aradan? İnsanın kafası teorilerle doluyor. Sizin de dolmuştur muhtemelen, öyleyse yazın; nedir bu başlık, Marvel niye açıklamıyor?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.