Dün korkunç bir şey oldu. Söylemesi düşünmesinden daha ürkütücü, insanların yaşam temellerini direkt hedefe alan bir şey. Bu yokmuş gibi davranmak, sabah hiçbir şey olmamış gibi devam etmek çok zor; ve zor olduğu kadar da komik geliyor insana. Ancak var olmak için, bir parça kafa dağıtabilmek de gerekiyor bazen. Bunun da farkındayız. İçimizden çok coşasımız, gaz yazılar yazasımız gelmiyor; ancak sizin de geek dünyasına iş / okul yolunda bir göz atıp, 20 saniye kafanızı hafifletme hakkınız saklı olsun istiyoruz. O yüzden bugün biraz böyle, tonumuz düşük, ama yanızdayız. Buyurun, haberimize geçelim.

Geçtiğimiz haftalarda yönetmeniyle başrolünün kavga etmesi sonrasında Deadpool 2 biraz sallantı geçirmişti anımsayacağınız üzere. Denilene göre yönetmen Tim Miller, gelen bütçeyle biraz coşmak ve efektli koreografili bir şov çıkartmak istiyordu; görsel efekt süpervizörü geçmişinin gölgesinde gayet doğal bir karardı bu da onun için. Ryan Reynolds ise “sokak çekimi gibi yaptık, tutan formülü bozmayalım” kıvamındaydı. Elbette Reynolds kazandı, geçtiğimiz günlerde de ayrılan Miller’ın yerine John Wick’in yönetmeni David Leitch geldi.

Deadpool

Şimdi filmin diğer kısımları da yerine oturmaya başlıyor ufaktan. Cable ve Domino’nun filmde olacağı neredeyse kesin gibi. Ancak Ryan Reynolds için belli ki her şey “yetmez ama evet” kıvamında. Reynolds gözünü başka bir yıldıza dikmiş, filmde onu istiyor: Hugh Jackman. Bu iki karakterin aynı filmde olmasını isteyen Reynolds, Jackman’ı ikna etmek istediğini söylüyor. Ardından da ekliyor, “Hiçbir şey değilse bile, internet arkadaşlarımı bir başka davayı kovalamak üzere yola koymak için elimden geleni yapacağım.

Burada Reynolds’ın gönderme yaptığı şey, ilk Deadpool sızıntısından sonra Fox’u sosyal medyadan bombardımana tutan ve firmanın projeye yeşil ışık vermesine sebep olan hayranlar elbette. Ancak böylesine bir proje, yine aynı gazla yapılırsa bile, Jackman’ı ikna etmek biraz daha güç olabilir. Bir konuk rol için Jackman sanıyoruz her zaman vardır, ama defalarca “Logan son filmim olacak” dediği için, hem Jackman tam bir performansa girişmez, hem de girişince çiğ duracağını bilir bizce. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.