Sanıyorum küçükken izlediğim çizgi filmler arasında içindeki sanat eseri damarını buram buram hissettiren ilk eserdi Samurai Jack. Bazı bölümlerinde sadece minimalistik renk oyunlarıyla iki karakter arasındaki dövüşü tuvale vurur gibi sergilerken, bazılarında ise hiç diyaloga yer vermeden sadece ortamın sesiyle size hikaye anlatabiliyordu. Serinin yaratıcısı Tartakovsky’i Star Wars Clone Wars, Dexter’s Laboratory, Powerpuff Girls gibi yapımlardan da biliyor olabilirsiniz. Bu 4 serinin yayınlandığı dönemler Tartakovsky ödül üstüne ödül almıştı.

960

İzlemeyenler için konuyu şöyle bir özetlersek; Aku adlı bir şeytana meydan okuyan bir samuray prensi, şeytanı yener fakat son vuruşu yapamadan önce Aku’nun yaptığı bir büyü ile geleceğe gönderilir. Samuray Aku tarafından gaddarca yönetilen distopyan bir dünyada kendini bulur ve bir yandan zamanda geri dönüp herşeyi normale döndürmenin yolunu ararken bir yandan da Aku’nun hüküm sürdüğü diyarlarda ihtiyacı olanların yardımına koşar.

4. sezondan sonra iptal edildiğinden Jack’in hikayesinin nasıl sonlandığını görememiştik. Yıllar sonra seri çizgi romanlar ile geri dönmüş hikaye 4. sezonun sonundan devam etse de yine de yazarlar hikayeye son noktayı koyamamıştı. İçimizde kalmıştı elbette.

En sonunda Adult Swim Aralık 2015’te Samurai Jack’e yeni bir sezon çekildiğini ve 2016’da yayınlanacağını duyurup bizi havalara uçurmuştu. İşin daha da güzel yanı, yeni sezonun daha çok yetişkinlere yönelik bir tonda olacağı söylenmesiydi. 2016 geldi geçti, uzun bir süredir pek bir ses seda çıkmadı der ve ümidi keserken, geçen gün Twitter üzerinden gelen soruların cevaplandığı bir yayında Samurai Jack’in ne zaman geleceğine dair sorulara “11 Mart 23.30” diye net bir cevap vermiş Adult Swim.

Saatine kadar net verildiğine göre bu sefer bir erteleme söz konusu olmayacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Bu tarihi bir yere not alın ve eğer henüz izleme şansı bulmadıysanız ilk 4 sezonu şöyle bir yalayın yutun, pişman olmayacaksınız.

Author

Geekyapar teknik işler şansölyesi. @yucelokcu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.