Aklımızın sınırlarını zorlayan, hem görsel hem de kurgusal anlamda bir şölen olarak başlamıştı Legion. İlk sezonuyla tüm izleyenlerden tam puan alan dizi, Fox’un son dönemlerde en çok konuşulan projelerinden biri olmayı başarmıştı. Saykodelik atmosferiyle her bir bölümünü merakla izleten Legion, ne yazık ki ikinci sezonda aynı başarıyı yakalayamadı. Nazar mı değdi dersiniz, yoksa ilk sezondan ötürü yükselen beklentiyi karşılayama mı; orasını bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz ve yapacağımız bir şey var şu noktada: Üçüncü ve son sezonunu da izlemeden bırakmayız.

Evet evet, üçüncü ve son sezon dedik, yanlış okumadınız. Fox, geçtiğimiz günlerde Legion’ın gelecek yeni sezonunun son olacağını açıklığa kavuşturdu. Bunun sebebinin, gerçekten de ikinci yarıda düşen izleyici heyecan seviyesi olduğuna neredeyse adımız gibi eminiz. Dizinin hala sahip olduğu saykodelik hava sayesinde toparlayamayacağı hiçbir şey olmasa da dikkat edilmesi gereken birkaç unsur olduğunun farkındayız.

Misal bu unsurlardan biri bizim kafadan kontak David Haller’ın ebeveynleri: Charles Xavier ve Gabrielle Haller. X-Men dünyasının Professor X’i olan Charles Xavier’ın, David’in babası olduğunu bilmeyenler için şöyle bir güzellik bırakalım, dileyen daha önceden yazmış olduğumuz bilgilendirici yazıyı da okuyabilsin böylelikle. Hem de Xavier’ın neden David’in senaryosunda önemli bir yere sahip olduğunu tekrardan hatırlayabilesiniz.

Untitled 1

Uzun süredir diziye konuk oyuncu olarak Patrick Stewart’ın Xavier olarak gelmesini çok bekledik. Her ne kadar film ve diziler arasında oyuncu alışverişinin o kadar kolay olmadığını bilsek de içimizde hep bir umut vardı. Zaten en son suratını çok da belli etmeden bir Charles Xavier silüetine tanık olmak bize birazcık heyecan vermişti. Eh şimdi o heyecan parçacığını alıp körükleyecek olan Fox, nihayet Charler Xavier ve Gabrielle Haller’ını seçti. Harry Lloyd ve Stephanie Corneliussen için yolu açın millet, David’in anne ve babası için artık onlar aramızda olacak!

Özellikle Game of Thrones‘un Viserys Targaryen’ı olarak çok daha rahat hatırlayabileceğiniz Lloyd, resmi olarak Charles Xavier’ımız oldu. Mr. Robot’tan tanınan Stephanie Corneliussen ise David’in annesi Gabrielle Haller rolünde yer alacak. Ancak verilen bilgilere göre “konuk oyuncu” şeklinde belirtilen oyuncularımız, anladığımız kadarıyla tüm sezon boyunca kalıcı bir pozisyona sahip olmayacaklar. Ufak da olsa üçüncü sezonu şenlendirecek olan Lloyd ve Corneliussen için biz yine de heyecanlandık!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.