Berna bir DC yazısı mı yazıyor gerçekten de? Hayır korkmayın, dünyanın sonu falan gelmedi. Sadece küçük heyecanına, hayranlığına yenik düştü kendisi o kadar. Üçüncü tekilmişim gibi bahsediyorum ama gelin şunu birinci tekilden halledelim, ne dersiniz?

Siteye hala hak ettiği değeri verememekten ötürü yazmadığım Chuck, bilenlerin bildiği üzere en büyük zayıf noktalarımdan biri. E haliyle başrol Zachary Levi da, bu zayıflığımın bayrak taşıyıcısı falan oluyor bu durumda. Peki benim gibi bir DC cahilini bile, bir DC temalı yazı yazmaya iten ne mi oldu dersiniz? Bizzat kendisi. Bazen hayranlıklar güzel şeylere sebebiyet verebiliyormuş arkadaşlar.

Zachary Levi, Shazam olarak cast edildiğinden beri gelen birçok haberi yalnızca okumakla yetindim, hiçbir zaman sizlere iletmek için yeterince cesaretim olmadı. Bu geçen sürede Shazam’ın orijin hikayesini okudum, hakkında genel bir bilgi edindim. Billy’nin güçlerini kazanışını, ailesini, ilk kötü adamını falan öğrendim; kendime geldim. Kendimi ilk defa DC evrenine girmiş biri olarak korkak ama bir o kadar da heyecanlı hissettiğimden ötürü, bunu sizinle de paylaşayım bu sefer dedim. Çünkü Comic-Con devam ettiği sürece, üzerimize yağan rahmetlerden biri de DC cephesinden Shazam fragmanı oldu!

Fragman nasıl mı? Sanırsam DCEU’yu kurtaracak film çok yakındır diyebilir miyiz? Deriz lan bence. Onca hayal kırıklığı ve toparlanamayan film sonrası Shazam ile güzel bir devamlılık sağlama konusunda depar atabilir gibi DCEU. Tabii Wonder Woman’ın önceden sağladığı doping de göz ardı edilmesin bu sırada.

Fragman hakkında çok ama çok derin bilgileri olmadan, birazcık dışarıdan bir göz olarak değerlendirmem gerekirse, Marvel-vari bir hava var demek istiyorum. Daha önce DC filmlerinde görmediğimiz esprili ve rahat atmosferin Shazam’da defalarca yüzümüze çarpması elbette ki şaşırtıcı bir şey değil. Zira Billy Batson’ın bir çocuk olarak Shazam kimliği ile süper kahramana dönüşmesi, en az Marvel’ın Peter Parker’ından çıkan Spider-Man’i kadar hareketli olacaktı. O yüzden Marvel-vari kavramını kötü anlamda anlayacaklar, lütfen anlayışınıza sahip çıkınız efendim.

Gördüğüm birtakım “Shazam’ı iyice çocuk edecekler, bu kadar da cıvık değil” tarzındaki yorumları görmezden gelip, bu filme ciddi anlamda olacak gözüyle bakmak istiyorum. Bakın Levi hayranlığımı cidden bir kenara bırakıyorum, inanabilirsiniz. Objektif bir gözle değerlendirince oyunculuğunun da harika olduğunu söyleyebilirim zaten. Öte yandan gerim gerim gerecek, karanlık havalarla ciddiyet atmosferinde tur attıracak bir DC filmi yerine; biraz daha rahat ve eğlenceli bir yapım izleyecek olmak bence güzel bir yenilik olacak. Tabii, yanlışsam tüm sözlerimi düzeltin; bunlar sadece güzel gözüken bir fragmanın ilk heyecan parçacıkları arkadaşlar. Ama DCEU’nun onca atılımı sonrasında birazcık daha kafası rahat, efendime diyeyim Ant-Man gibi daha “chill” bir filmi olması, belki de gişede kendilerini yukarı taşıyacak hamle olur, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.