Kim Possible 2000’lerin başında çocuk olanlar için es geçilemez bir yere sahip. Lise çağlarındaki kızıl saçlı ajan Kim’in maceralarını konu alan Disney yapımı çizgi dizi, döneminin az sayıdaki kadın başrollü macera çizgi dizilerindendi. Finalinin üzerinden 11 yıl geçse de yılların tatsızlaştıramadığı Kim Possible hala Disney Channel ekranlarında çocuklara eğlenceli anlar yaşatırken bir yandan da artık büyümüş olan ilk izleyicileri için yaygın bir cosplay konusu haline gelmiş vaziyette. Öte yandan kızıl saçları ve ikonik görünümüyle internetin pornografik körfezlerinde de adı bilinen Kim Possible’ın çok yönlü popülerliği Disney’i iştahlandırmış olacak ki geçtiğimiz Şubat ayında çizgi diziden uyarlanacak live-action bir film yapılacağı duyurulmuştu.

Duyurudan sonra hayranlar, özellikle de eski olanlar sakinleşmeksizin oyuncu tavsiyelerinde ve ısrarlı isteklerde bulunmaya başladı. Shadowhunters’tan tanıyabileceğiniz Katherine McNamara, Game of Thrones’tan bildiğiniz Sophie Turner gibi isimler de konuşulurken Madelaine Petsch en büyük favori haline gelmişti. Fan yapımı posterler, fragmanlar hızla interneti doldururken Disney herkesi şaşırtarak Kim Possible’ı oynayacak isim olarak oldukça taze ve yaşça küçük Sadie Stanley‘i duyurdu. Daha önce film tecrübesi olmayan, sadece bir dizinin bir bölümünde oynamış Stanley kararı çizgi dizinin hayranlarını üzdü ve hatta kızdırdı. Fakat pek de yerinde tepkiler değildi bunlar. Zira canlı Kim Possible filmi Disney Channel’da yayınlanacağı ta en başından söylenmişti ve beklentiler de tam olarak aşağıdaki görsele uygun hazırlanmalıydı:

Sadie Stanley duruşundan gülüşüne, bakışından enerjisine her şeyiyle buram buram Disney Channel kokuyor. (Sahi fabrikadan mı çıkıyor bu oyuncular?) Kim Possible’dan gerçek aksiyon bekleyenlerin de kızıl ajandan seksi pozlar bekleyenlerin de tatmin edilmeyeceği bariz. Ancak en azından kanaatkar hayranların bir miktar tatmin edilmesi çok da zor olmazmış: O ikonik kargo pantolon ve karnı açık uzun kollu siyah tişört iptal edilmese ve Stanley, Kim’in sempatik ama tehditkar bakışlarını yansıtmayı başarsa hüsran erken biter; yetişkin bir film bekleyenler evlerine döndükten sonra meydan şenlenirmiş. Görünen o ki film, live-action anime filmleriyle benzer bir kader yaşayacak.

Canlı Kim Possible filmi 2019’da sadece Disney Channel’da.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.