Popüler kültürdeki orijinal iş kıtlığı zaten uzun zamandır yakındığımız bir konu iken, aynı karakterlerin evrilip çevrilip birbirinden çok da ayrışmayan varyasyonlardaki yapımlarını görmekten de bayıyoruz kimi zaman. Bugün bahsedeceğim John Watson dizisi de bende kocaman bir “NEDEN!?” sorusu oluşturdu. Dizimiz Sherlock Holmes’ün Moriarty tarafından öldürülmesinden bir yıl sonrasında geçecek. Bu sırada detektiflik işlerini bırakan Holmes’ün yaveri John Watson tıp diplomasını kullanmaya karar verip bir klinikte doktorluk yapmaya geri dönecek. Ama tabii dizinin çok orijinal(!) olayı şu ki Watson’ın ilgilendiği hastaların problemleri öyle basit soğuk algınlığı ya da yüksek ateş filan olmayacak. Sebebi anlaşılmayan, gizemli hastalıkların nedenini ve çözümünü bulmasını izleyeceğiz karakterimizin. Tabii bu arada arkadan arkadan Moriarty’nin Watson ile olacak mücadelesini de göreceğiz.

Sevgili editörlerimizden Deniz’in de nokta atışı yaptığı gibi: Bu dizi zaten çekildi kardeşim! Adı da House. Daha iyisini yapmanız zaten çok zor, ayrıca sırf bilindik karakter olsun diye Watson’la bu işi yapmak da çok akıllı bir hamle değil. Serinin prodüktörleri arasında tam yedi sezon süren Elementary ismindeki başka bir Sherlock Holmes dizisinin de yapım ekibinde yer alan Craig Sweeney bulunacak. Bak işte eğer bu dizi yine Lucy Liu’nun Watson’ı ile devam etseydi, o zaman sırf kadın için bir bakardım belki de şu haliyle, bir de yeni bir oyuncu filan seçilecekken sanmıyorum zaman ayıracağımı.

Dizinin sunduğu şey merakınızı cezbetti mi? Watson karakterini Sherlock olmadan cidden umursuyor musunuz? Nerede kaldı bu Robert Downey Jr. ve Jude Law’lı Sherlock Holmes serisinin üçüncüsü?! Fazla mı abartıyorum hep aynı şeyleri izlediğimizi? Konu hakkında güzel bir yazı da yazılmıştı sitemizde yakın zamanda. Aşağıya gelin de siz de bizle, her zaman yaptığınız yorumları başka bir üyenin yorumundan esinlenerek yeniden yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.