Geekyapar’ı az çok takip edenler, bu taraftaki pek çok kişinin Coupling ve Sherlock‘un yaratıcısı, Doctor Who‘nun son birkaç sezondur başyazarı olan Steven Moffat ile ilgili hislerinin hoş olmadığını bilirler. Bu karışık hislerin çoğu Moffat’ın yazım partneri ve Sherlock’taki suç ortağı Mark Gatiss için de geçerlidir. O yüzden, herhalde söylemek pek de abes olmaz, muhtemelen bu ikilinin projesine çok da coşulmayacak bu semalarda.

Variety’nin bugün yaptığı habere göre Gatiss & Moffat ikilisi BBC için an itibariyle yeni bir proje geliştirmekte: Dracula. Projenin yapımcılığını Moffat ile Coupling’den beridir yakın çalışan Hartswood Films şirketi üstlenecek. Aynı şirket daha öncesinde Men Behaving Badly ve The Savages gibi yapımları da üstlenmişti, aynı zamanda kendileri Sherlock’a da imza attılar Moffat ile birlikte.

Steven MOffat Mark Gatiss

Yani Moffat için her şey epey tanıdık. O yüzden olabildiğince pürüzsüz ilerleyecektir mesele. Ancak ilerlemeye ne zaman başlayacağını şu an bilmiyoruz. Mark Gatiss’in şu an çekimleri süren bir film projesi var. Moffat’ın da eski dizisi Jekyll’ın Amerikan yeniden yapımıyla ilgilenmesi bekleniyor. O yüzden muhtemelen bu ikili bu işlerini bitirdikten sonra başlayacaklar yazmaya. E yazdıktan sonra da daha oyuncular bulunacak, yönetmenler ayarlanacak… Uzun iş.

O yüzden bu Dracula projesini 2019’dan önce görmeyi zinhar beklemeyelim. Hatta bu arada söylemekte fayda var, 2019’da da üzerimize Dracula yağmasını beklemeyelim zira format Sherlock ile aynı olacak. Yani film uzunluğunda, ama sayıca az bölümler bekleyin. Sezonlar arası Sherlock kadar açarlar mı bilmiyoruz tabi ama, açmalarını beklemek de abes değil. Şimdilik elimizde avucumuzdaki bilgiler bunlar ama… İlk intibamız nedir projeye? Ne olur? Bram Stoker’ın eserine ne kadar sadık kalırlar? Yorumlara yardırın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.