2017’nin büyük süper kahraman yağmurunu yarılamış vaziyetteyiz artık geek alemi olarak. Ocak ayında iBoy, Şubat ayında Lego Batman Movie ile başlayan maratonu Mart gelince Logan ile taçlandırdık. Araya yine aynı ay bir Power Rangers sıkıştı. Dur durak olmadı. Mart çiftlediği için olsa gerek, Nisan’ı es geçtik ve Mayıs bize Guardians of the Galaxy vol. 2‘yi getirdi, Haziran’a da Wonder Woman ile girdik. Şimdi sonbahar aylarının Thor / Justice League çılgınlığına kadar aşmamız gereken son bir film var. Spider-Man: Homecoming. 

Kendisi 7 Temmuz 2017‘de gelecek. Peki zibilyar tane fragman, ekran görüntüsü ve röportajın ardından, biz ne bekliyoruz bu yeni Spider-Man filminden? Şunları!

 

1. Allah’ı Varsa Komik Olması

Spider-Man Homecoming Selfie

Baştan söyleyelim, süper kahraman filmleri komik olmak zorunda değil. Misal, Hulk şakalı bir karakter olmak zorunda değildir. Captain America kahkaha atmasa da olur. Thor bilhassa, gördük ki hiç beceremiyor, hiç şaka yapmasa yeridir. Ancak Spider-Man komik olmak zorunda. Kimse kusura bakmasın. Komik olmayan Spider-Man, kalkansız Cap, sarı saçlı Widow, kanatsız Falcon gibi bir şey. Önce komik olacak. Sonra gerisine bakacağız.

2. Liseli Aşk Buhranlarına Asma Kat Çıkması

Zendaya in Columbia Pictures' SPIDER-MAN™: HOMECOMING.

Şimdi filmin tonlama olarak John Hughes filmlerini feyz alacağı önceden duyurulduğu ve Parker’ın lise hayatının ciddi yer kaplayacağı ezelden beridir bilindiği için “Lise aşkı buhranları olmasın” diyemiyoruz. İlla ki olacak. Ancak ricamız, üzerine en azından bir asma kat çıksınlar. Peter bu filmde “Seni seviyorum Mericeyn, ama anlatamayacağım sebeplerden senden ayrılmak zorundayım” derse, tatlar kaçar. Bari “Seni seviyorum Mericeyn, ama beraber olamayız, Avengers bekliyo” desin.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.