Mahallemizin canayakın süper kahraman dostu Spidey’nin en ezeli düşmanlarından biri o büyük Venom! Carnage için bir baba figürüymüşçesine, duruşuyla düşman korkutan Venom! Simbiyotların hası, korkutucu Venom! İşte tam da burada millet!

Sony’nin, Tom Holland’lı Spider-Man’i sonrası, bu Örümcek Evreni’ne biraz daha renk ve tat katmak isteyen yapımcılar kolları sıvamıştı biliyorsunuz ki. Venom da dahil birçok film düşündüklerini dile getirmişlerdi hatta. Diğer projeler bir köşede hala yapımı için düşünüledursun, geçtiğimiz sene Eddie Brock’u oynasın diye koskoca Tom Hardy’yi cam fanustaki elmas gibi görüp kapan Sony’ye ve Tom Hardy’li Venom filmine karşı biz bayağı coşmuştuk hatırlarsanız. Filme en ufak beklenti beslemeyenleri bile “Hay Allah, Tom Hardy mi? Bir meraklanayım madem.” diyecek hale getiren bu haber sonrası çok uzun zaman geçti aradan sahiden de. Ama sonunda kısa bir göz atmalık fragmana kavuşabildik işte!

İlk teaser olduğu için filme dair çok az şey görmemiz elbette ki normal ama bu duyacağımız merak için asla bir dezavantaj değil. Genel olarak fragmana baktığımızda yine klasik orijin hikayesiyle karşı karşıya olduğumuz çok net. Spider-Man’in orijini olsa muhtemelen “yeter ya, bir milyon kez gördük” kafasında bir girebileceğimiz bir muhabbet, Venom olunca ufacık bir tık değişiyor nedense. Daha önceden çizgi filmler dışında pek Venom’a doymuşluğumuz olmayınca, haliyle insan “yolla babacım, orijini de izleriz biz” diyesi geliyor.

Orijin hikayesi olmasının normalliğine tamamız, peki geriye kalan her şey? Öncelikle simbiyot konusunun ne kadar iyi ve detaylı işleneceği konusunda çok fazla bayramlık görüntü koymamışlar. Bu üzücü bir şey olmakla beraber, ilerleyen zamanlarda daha uzun fragmanlarda umarız açığa kavuşur diyoruz. Henüz teaser olduğu için Venom haliyle bir Eddie Brock da görememiş olmak kötü diyebilir miyiz? Demeyelim, umutlu olalım. Zira sedyede muhteşem ötesi manyak bir kriz ile sallanan Tom Hardy performansı sırasında boynundan yukarıya çıkan birkaç siyah damar ile, sonraki fragmanda babalar gibi Venom göreceğimize hiç şüphemiz yok.

Sahi, teaserın doğası gereği çok bir şey elde yok gibi gözükse de, arka plan müziği ve Tom Hardy’ye olan sonsuz güvenimiz yüzünden biz bir çıt umutlandık filme, ne yalan söyleyelim. Üstüne üstlük Sony’nin bu Venom solo filmi için “karanlık tonda olacak” söylemlerine de ters düşmeden tam gaz gideceği bir yol çizmesini beklediğimiz için, o açıdan da mutsuz olmadık pek.

Bu teaser ile beraber şimdi elde var bir; üzerine koya koya giderlerse Venom filmi iş yapar gibi duruyor. Ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.