Marvel Studios geçtiğimiz gün, eğlence sektörüne tek attığı ilk 10 yılını kutlamak adına müthiş bir fotoğraf yayımladı; gördünüz değil mi? Casting yöneticisinden yönetmenine, aktöründen prodüktörüne kadar herkesin en güzel pozunu kestiği; üstelik de fotomanipülasyon kullanılmadan, baya omuz omuza durmak suretiyle çektirdiği bir fotoğraf. İnsan bakınca Iron Man‘i sinemada izlediği 2008 yılına dönüyor, duygulanıyor. Güzel bir resim. Güzel bir an. Bakın şuraya isimleri tek tek çıkartmış cevval bir Redditor’un emeğini paylaşıyoruz, bakın bakın içiniz açılsın.

Marvel 10 Years j

Bakıyorsunuz resme, en ortada kutsal dörtlü var. Günde dört saat uyku, dört bir yanı DC’ci dolu, buna rağmen pes etmeyen beyzbol şapkası ve geek yüreği ile aslan bir adam: Kevin Feige. Marvel evrenini şuh gülümsemesi ve sempatik doğaçlamalarıyla sırtında büyüten Robert Downey Jr. MCU’ya kalbini koyan, ruhunu katan, tüm filmleri ‘çoluk çocuk’ filminden ayırıp ‘kahraman filmi’ havasına sokan Chris Evans. Elbette buradaki hemen hemen her karakteri elleriyle dünyaya getirmiş büyük adam, Stan Lee. Kenarlarında da tepeleme yıldızlar, ustalar, yeni heyecanlar…

Fakat dikkat ederseniz, arada acayip biri de var.

Marvel 10 Years

Okla gösterdiğim kişiyi görüyor musunuz? Yakınlaştıralım.

ty simpkins

Tanıdınız mı?

Iron Man 3 Ty Simpkins

Tam resmi oturmuş, “Neler varmış vay arkadaş” diye duygulanarak inceliyordum ki; Iron Man 3’ün heyecanlı ve hevesli genci Harley Keener‘ı oynayan Ty Simpkins‘i görünce şaşırdım. Çok garipti çünkü, Clark Gregg, Tom Hiddleston falan yokken Simpkins biraz enteresandı. Tamam, koskoca aktörleri prodüksiyonlardan kopartıp aynı gün aynı odaya sokmak büyük çile, aradan illa ki kaçan olacaktı. Ama Ty Simpkins ısrarı nedendi? Sonra “Peki bu çocuk n’apıyor şu an?” diye bir bakayım dedim, sessiz sedasız şöyle bir şey kaçmış radarımızdan; ona şok oldum:

Simpkins yenilmezler

Ty Simpkins geçtiğimiz Ekim ayında Avengers 4‘ün kadrosuna dahil olmuş. Yani, yineliyorum; Kevin Feige tarafından üstüne basıla basıla ‘Marvel evreninde bir dönemi kapatacağı’ söylenen, ne hikmetse Robert Downey Jr’ın kontrat bitimine denk gelen, ismi “spoiler olur” diye açıklanmayan mega filmde Iron Man 3’te Tony Stark’ın sidekick’ini oynamış çocuk var. Bu çocuğu tutmuş “Çok özel günümüz, 10 yılımızı kutlayalım” dedikleri fotoğrafa özel olarak almışlar. Çocuk da Iron Man 3’ten bu yana süper kahraman olabilecek yaşa gelmiş.

Yani arkadaşlar malumun ilanı olacak bu saatten sonra ama… Yeni Iron Man’e bakıyor olabilir miyiz şu anda?

Ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.