Söylentiye göre Sony yeni Spider-Man filmi için Tom Holland’ın yanında tekrardan önceki iki Spider-Man oyuncusunu istiyor.

Spider-Man 4 filmi hala resmi bir vizyon tarihine sahip değil. Hatta Tom Holland da yeni film için bir sözleşme imzaladı mı bilinmiyor çünkü bir açıklama yapılmadı o konuda da. Oyuncu zaman zaman rolü bırakma ihtimaline dair söylemlerde bulunuyor olsa da bunun yeni sözleşme için fiyat yükseltme ihtimali olabileceğini de göz önünde bulundurmak lazım. İş olası bir Spider-Man 4 dönüşüne geldiğinde ise bu hafta çıkan söylentiye göre Sony yine büyük gitmek istiyor ve Spider-Man: No Way Home’un başarısını tekrar etmek için Tobey Maguire ve Andrew Garfield var akıllarında. MCU mimarı Kevin Feige ve MCU Spider-Man’i Tom Holland ise filmin daha sokak seviyesi bir noktada olması gerektiğinde ısrarcı. MCU ve Sony arasındaki bu fikir ayrılığı ne kadar sürecek ve günün sonunda neye karar verilecek henüz belli değil tabii. Bu arada olası bir Spider-Man 4 filminin Vincent D’Onofrio’yu da Kingpin rolüyle kadrosunda bulunduracağı uzun zamandır söyleniyor internet mecralarında.

Spider-Man: No Way Home her ne kadar Avengers: Endgame benzeri bir coşku oluştursa da seyircilerde bunun tekrardan denenmesi aynı etkiyi oluşturmaz diye düşünüyorum. Bu tür şeyler nadir olunca değerli oluyor çünkü. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden Deadpool 3 de benzer yoldan gidecek mesela. Spider-Man 4 mevzusuna döndüğümüzde ise Sony’nin bunu ellerinde müthiş bir fikir olduğunu için değil de tamamen aynı paraları kazanmak için yapmak istediğini tahmin etmek zor değil. Karşı taraftaki Kevin Feige ve Tom Holland ise mantıklı olan yolla gitmek istiyor bence.

Spider-Man: No Way Home’dan daha da büyük bir şey denemek pek iyi sonuç getirmez muhtemelen. Onun yerine tekrardan sakinleşip daha Spider-Man’in kendisine odaklanan küçük bir hikayeyle yeni üçlemeyi başlatmak akıllıca olur. Oradan da Kingpin, Daredevil, Black Cat, Venom gibi karakterlerin olduğu hikayelerle devam edilebilir. Ayrıca Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın neden direkt kendi filmlerinden ilerlemedikleri benim de kafamda oluşan bir soru ve bu söylenti ile birlikte temel sebebin MCU ile aralarında yaptıkları anlaşma olduğu ihtimali iyice aklıma yattı. Öbür türlüsü direkt saçmalık olurdu çünkü.

Spider-Man 4’ten siz neler bekliyorsunuz? Tom Holland sadece ayak mı yapıyor yoksa cidden rolü bırakabilir mi? Sony daha ne kadar iş bilmez olabilir? Yorumlarınızı bir şeyleri tadında bırakarak bize aktarın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.