Sıkı takip etmeyenler için anımsatmaları geçelim: Mazisinde Spyro, Ratchet & Clank, Resistance ve Sunset Overdrive gibi oyunlar bulunan Insomniac Games şu sıralar PlayStation 4’e özel olarak çıkacak bir Spider-Man oyununun hazırlığında. Bu oyunla ilk olarak iki sene öncesinin E3’ünde tanışmıştık; bir süre ses alamadık. Şimdi Game Informer’ın önümüzdeki ay yayınlayacağı sayısı bu oyuna ayrıldığından, yepisyeni bir oynanış fragmanımız var, çıkış tarihi de bugün-yarın açıklanacak!

Şimdi, fragman böyle. Bir yandan da oyunun yapımcıları üzerine birkaç laf ediyorlar. Daha detaylı bir bakış için ay boyu Game Informer‘ı takip etmek en iyisi olacak ve öyle de yapacağız zaten, fakat burada da söylenen ilgi çekici şeyler var. Yapımcılar “Peter Parker bu oyunda genç değil” diyorlar örneğin. Tecrübeli, oturmasını kalkmasını bilen bir Peter olacak. Ancak yine de bir “underdog” yani yine hayatta biraz ezilen, biraz ötelenen.

Oynanış da gördüğümüz kadarıyla böyle. Oynanış görerek anlaşılan bir şey olmadığı için üzerine ne yorum yapsak boş. Dikkati çeken şey, ağı atabileceğimiz yer konusunda bir otomatik-hedefleme sistemi var gibi gözküyor. Bu daha keskin akrobasiler yapabileceğimiz anlamına mı gelecek, yoksa on-on beş dakika içerisinde “lan ben ORAYA MI DEDİM” kıvamına mı geleceğiz; yine söylüyorum, izleyerek anlayabilmek mümkün değil.

Ha beni soracak olursanız, merhaba, ben on yıldır kimsenin Treyarch yapımı 2004 model Spider-Man 2‘den daha iyi Spidey oyunu yapamadığını düşünüyorum. Bakın, PC versiyonu bok gibiydi, ondan bahsetmiyorum. Spider-Man 2’nin konsol versiyonu ağ atımıyla, New York’uyla, aralarda sizi sokak seviyesi suçlarla da meşgul etmesiyle, hikayesiyle, karakterleriyle, özel yetenekleri ve kombolarıyla gerçekten pırlanta gibi oyundu. Onun çeyreği kadar yapsalar zaten bu Spider-Man’i de yer içeriz.

Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.