MCU kavramı ilk kez muhabbetlerimize girdiğinde onun bu kadar uzun soluklu olacağını bilmiyorduk. Hatta bence ne Kevin Feige ne de Disney biliyordu evlatlarının bu kadar büyüyeceğini. O yüzden MCU’da kameralar kapalıyken yaşananlara dikkat kesilmeye başladığımızda uzun kontratlar daha bir ilginç geliyordu kulağa. Sonuçta bir oyuncunun üç filmden fazlasına söz vermesi ya da alması pek görülmüş bir şey değildi. Ama şimdi sinemada hanedanlar devri yaşadığımızdan üç, dört, altı gibi sayıların üzerinde yazılı olduğu kontratların haberini almak çok da ilginç bir mevzu değil.

Belki ilginç değil ama hala değeri olan bir şey. Çünkü artık filmde gördüklerimizin bize yetmediği bir bilgi açlığı içindeyiz sevdiğimiz şeylere karşı. Her taşın altını kontrol ediyoruz ufak bir bilgi daha alabilmek için. Bir oyuncunun saçını nasıl kestirdiği bile büyük teorilere kanıt sayılabiliyor, yerinde ya da abartılı biçimde. Kontratlar ise bir saç kesiminden çok daha fazlasını ifade ediyor. Bir seride ikinci filmini oynayacak aktörün dört filmlik kontratı olduğunu bildiğinizden onun yüksek ihtimalle ölmeyeceğini biliyorsunuz mesela ya da oyuncunun bir filme konuk gidip gitmeme şansını tartabiliyorsunuz bu sayede. İşte bu yüzden kontrat haberleri ilginç olmasa da değer taşıyor hala.

ebd53f01931930e955541bcd75b2561c07be541578ad41393629e678e23e8ba4
Kontratlardan ekmek çıkarak hayranlara bir haberimiz var şimdi. Civil War ile MCU’ya giriş yapan ve en azından -solo üç film ve iki Avengers filmi için- beş MCU filminde daha boy göstereceğini bildiğimiz Tom Holland geçtiğimiz gün Marvel’la bir kontrata imza atmış, elbette Spider-Man rolü için. Kontrata göre Tom Holland, Spider-Man olarak 6 film daha MCU’da yer alacak. Yani anlıyoruz ki MCU’nun Infinity War sonrası gireceği yeni yapılanmanın bir parçası olabilecek Tom Holland.

Bu beklenen bir şeydi, evet. Sonuçta Spider-Man gibi bir karakter şöyle bir görünsün diye katılmazdı koca bir evrene. Ama dedik ya artık suyunun sıkılması gereken bilgi meyveleri olarak bakıyoruz kontratlara. Şöyle düşünceler yakalayabiliyoruz bu yolla: Sony belli ki böyle bir kontrata onay verdiğine göre Marvel’la olan anlaşmasından memnun. Bir başka açıdan Marvel isterse Tom Holland’ı kontrattaki hakkını kullanarak başka bir karakterin filmine konuk edebilir. RDJ.’ye yaptıkları gibi yalvarmazlar yani. Bir de tabii, eğer Infinity War’a kadar Tom Holland başka bir Marvel filminde gözükmezse, Infinity War’ı da iç rahatlığıyla izleyebiliriz Spider-Man’in ölmeyeceğini bilerek.

Ben kontratın suyunu sıktım sıkabileceğim kadar. Size daha başka şeyler anlam ifade ediyorsa buyrun yorumlara yazın. Bahsetmedik ama Tom Holland’ı Spider-Man olarak beğenmediyseniz onu 6 film daha görecek olmanın size düşündürdüklerinden de bahsedin biraz.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.