Bildiğiniz gibi Ubisoft geçtiğimiz senelerde kendisine bir adet film prodüksiyon şirketi açmış, küçük küçük bundan sonra kendi fikri mülklerini dizi ve film olarak dünyaya salacağının emarelerini vermişti. O girişimden şu ana kadar bir adet Rabbids animasyon dizisi, bir adet de Assassin’s Creed filmi geldi. Rabbids’e doyduk, tükettik, yıldık; Assassin’i ise görmemize daha var. Ama Ubisoft’un durma niyeti yok. Reuters’ın haberine göre, kendileri Netflix ile bir dizi için görüşmeye başlamışlar. Peki ne? İşte orasını da biz kurcalayalım dedik. 6 tahminimiz, olmazından oluruna, şu şekilde:

 

Might & Magic

heroes3-geri-donuyor01

Olursa Neden Güzel Olur: Çünkü Might & Magic evreni, esasında “Tüm fantastik elementleri bir araya topladık, alın anasını satayım” diye bağıran, tokat gibi bir evrendir; ve bu evreni bir Netflix dizisi formatında izlemek kulağımıza muhteşem geliyor. Game of Thrones gibi düşünün, ama taraflar zengin-fakir haneler değil; cehennem zebanileri, uhrevi savaşçılar, dwarflar, orklar falan. Müthiş değil mi?

Olma İhtimali: %5

Neden Olmayacak: Çünkü böylesine bir proje çok bütçe gerektirir. Netflix çıkamayacağından değil; ama Might & Magic öyle bir bütçeyi meşru kılacak kadar popüler değil artık.

 

Beyond Good & Evil

Beyond Good & Evil

Olursa Neden Güzel Olur: Çok basit bir sebepten: Şu an piyasada Beyond Good & Evil gibi bir dünya yok. Hiçbir yerde yok. Oyunlarda da, dizilerde de; BG&E’nin sahip olduğu o sürreal dış dünya havası bulunmuyor. Renkli karakterlerle dolu, cıvıl cıvıl ama derin bir dünya görsek Netflix kalitesinde, müthiş olur.

Olma İhtimali: %10

Neden Olmayacak: Beyond Good & Evil oyun olarak finanssal başarı elde edememiş bir şey. Tutup da Netflix’e taşınacağını hiç sanmıyoruz.

 

Prince of Persia

Prince of Persia

Olursa Neden Güzel Olur: Çünkü Prince havalı bir karakter ya. Gerçekten. 2016’ya geldik ve artık o Çılgın Bediş’teki Oktay tipi saçın cool olmadığının farkındayız; ama yine de Prince tipi karakterler her zaman işlerler. Bir de işin içerisine zaman konsepti güzel yedirilir, 1001 Gece Masalları atmosferinde gaza basılırsa, değmeyin keyfimize.

Olma İhtimali: %35

Neden Olabilir: Prince of Persia, uzun süredir ses seda çıkartmamasına rağmen hâlâ popüler bir seri. Bir yandan eskiden film olduğu için, “denedik, olmadı” gözüyle de bakabilirler, “denedik, bir yere kadar olmuştu aslında ya?” gözüyle de bakabilirler. O yüzden oran biraz düşük, ama hâlâ ümit veren bir seviyede.

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.