Geçtiğimiz hafta Spider-Man 2’nin fragmanı internetlere bombastik gibi düşmüş, biz de fragman içerisindeki bilimum ipuçlarını keyifle toparlamıştık.

Şimdi, kulağımıza fısıldanan “Fragman içerisinde aslında Venom da saklı, biraz dikkatli bakın” ipucundan sonra, “Geekyapar!” diyerek fragmanı aşırı çözünürlükte tekrar tekrar izledik ve bakınız ne bulduk?

spiderman_venom_evidence

Fragmanın 50. saniyesi civarında Harry, bir öbek Oscorp dosyası arasından Peter’e Instagram fotoğraflarını gösteriyor. O sahnede dosyaların isimleri oldukça ilginç, ancak bir tanesi çok dikkatimizi çekti.

CSI usulü göstermemiz lazım bunu:

spiderman_venom_evidence_02
Bakın bakın, orada işte! Tam göremediniz mi? Odaklayalım Uğur’cum!
spiderman_venom_evidence_03
İşte o oyun! Orada, orada şimdi! Dur iyice büyütelim…
spiderman_venom_evidence_04
“VENOM STORAGE T-U”

Evet bebeğim, aynen öyle. Venom Storage.

Burdan sonrası artık Sony’e kalmış. En azından aradan “Uzaya giden astronotun sırtında gelen çamur” hikayesini çıkartmış. Belli ki bu maddeyi OSCORP bir vakitler bir yerde bulmuş, depolamış, üstünde deneyler yapıyor. Belki çamur henüz bir host’a sahip olmadığı için bilimadamları konuyu çözememiş… Elbette doğrudan Ultimate evreninden de ilham almış olabilirler, bakınız yazarımız Monthius ne diyor:

“Ultimate evreninde laboratuar ortamında yaratıyorlar Venom’u, sanırım oraya bağlayacaklar :/ Baya lame o versiyonu maalesef.” @monthius

Artık bu filmin sonunda Peter bu odayı mı bulur, gelecek filmin ortalarında mı olur, orası belli olmuş. Ancak favori Spider-Man senaryolarımızın yaratıklarının ilk atası mevcut, depoda duruyor!

Bakalım gelecek filmler ne gösterecek.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.