Spiderverse filmleri Sony’nin Spider-Man adına yapmaya çalıştığı şeylerden eline yüzüne bulaştırmadığı nadir işler diyebiliriz. Seride Peter B. Parker’a sesiyle hayat veren Jake Johnson da eğer rolü gerçek oyuncularla çekilecek bir filmde canlandırma fırsatı olsa ne cevap vereceği konusunda bir siteye açıklamalarda bulunmuş.

Gerçekten bunun nasıl olduğunu seviyorum. Bence animasyon harika. Bence benim için, dürüst biçimde, tamamen Phil Lord ve Chris Miller ile alakalı. Eğer Phil Lord ve Chris Miller mesajla ‘Bence bu oldukça havalı ve senin de bir parçası olmanı istiyoruz’ derlerse ben varım. Eğer harika bir fikirleri olduğunu ve iyi dereceli bir yönetmenle çalışacaklarını söyleyen Sony ise daha az heyecanlı olurum. Bence bu işin büyük bir kısmı… Sadece para kazanmak için para olan bir element var. Bir yandan da gerçekten umursayan bazı insanlar var ve eğer o umursayan insanlar var ise her şeye varım.Şiir gibi döktürmüş valla Jake Johnson.

spider-man: across the spider-verse sony animation miles morales

Spiderverse filmlerinin ilkine bayılırım ve birçok kere izledim. Spider-Man: Across the Spider-Verse ise ne yazık ki o kadar memnun etmedi beni. Hikayesini sündürülmüş ve bazı sahneleri de tekrara düşmüş buldum. Keza üçüncü perdeden de pek memnun değilim genel itibariyle. Dağınık hissettirdi özetle. Fakat Jake Johnson yine klasik Spider-Man olarak tebessüm ettirdi ve filmin en iyi yanlarından biriydi. Rolünün daha uzun olmasını isterdim. Gerçek oyuncularla bu animasyon işlerinin tekrar çekilmesi fikrine ise pek sıcak bakmıyorum. Spiderverse filmlerinin bu kadar özel hissettirmesinin en başında animasyon olarak yapılmaları ve kullanılan onlarca farklı görsel materyal geliyor. Gerçek oyuncularla çekilecek bir uyarlama oldukça zayıf gelecektir seyirciye.

Spiderverse serisinden neler bekliyorsunuz? Jake Johnson’ı Peter B. Parker rolünde seviyor musunuz? Sizce gerçek oyuncularla çekilecek bir versiyona ihtiyacımız var mı? Kafanızdakileri bize gerçek oyuncularla çekilen bir video aracılığı ile ulaştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Bence de live-action yapmak için hiçbir sebep yok! Bir şey tuttuğunda sömürmek yerine keşke daha iyi nasıl yapabilirizi konuşsalar! Jake abimiz doğru ve yerinde bir açıklama yapmış, biz Geek’lerin sesi olmuş adeta.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.