Valla kusurumuza bakmayın, dün gecenin Game of Thrones bölümü öyle bir tokat çarptı ki suratımıza bölümün sonunda, yukarıdaki başlıktan bir adım öteye ilerleyen bir şey yazsak muhtemelen iki bin kalp kırmış, sekiz bin inmeye sebebiyet vermiş, kapımıza da sabanlarla toplanacak on iki bin kişi yaratmış olurduk. Bu kısımları da Facebook önizlemesine yansımasın, SEO metinlerinde çıkmasın diye uzatıyoruz. Hâlâ buralardaysanız, haberiniz olsun, dev spoiler geliyor Home bölümüyle ilgili.

JON SNOW geri döndü. Evet, öyle oldu. Hayranların bütün yaz boyunca “Lan yoksa?” diye süründüğü sorunun cevabını vermek için iki bölümden öteye sündürmeye gönlü el vermedi David Benioff ve D.B. Weiss’ın. Home bölümünün finali, Melissandre’nin yaptığı küçük berber ayini sonucunda Jon Snow’un yaşayanlar diyarına geri dönüşüyle sonuçlandı. Böylelikle kitapları okuyanlar da diziden ilk büyük spoiler’larını yediler. Peki Kit Harington ne dedi meseleyle alakalı olarak? Şunları:

Game of Thrones Jenerik

Herkese yalan söylediğim için özür dilediğimi dile getirmek isterim. İnsanlar o öldüğü için mutsuz olunca sevindim. Sanırım en büyük korkum insanların umursamaması ihtimaliydi. Ya da belki sadece şey gibi olurdu: ‘Aman, Jon Snow ölmüş’. Ama öyle gözüküyor ki insanlar Kırmızı Düğün’de olduğu gibi bir çeşit matem havasına girdiler. Bu da benim yaptığım şeyi, doğru yaptığımı gösteriyor. Dizinin de öyle.”

Ayağının tozuyla Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda böyle demiş Kit Harington. İlk özrü, bütün yaz boyunca kendisine yöneltilen sorulara “Arkadaşlar, yemin billah ölüyüm ya, ölü değilsem şuradan şuraya yürümek nasip olmasın” diye cevap vermiş olması. Sadece o da değil bu arada, tüm oyuncu kadrosu bütün sorulara aynı yalanla cevap vermişti. E başka türlüsü pek mümkün değildi zaten. Yalnız adamın Jon Snow’un ölümünün umursanmayacağını sanması da ayrı komik. Şaka mısın güzel saçlı kardeşim benim, millet temsili cenaze kaldıracaktı Teşvikiye’den neredeyse be…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.