Dün Star Wars Celebration Europe etkinliğinde yapılan duyurular arasında markaya dair üç yeni filmin çekileceği açıklaması da vardı.

Bu filmlerden kronolojik olarak en eski dönemde geçecek olanı, Logan filmiyle tanıyabileceğiniz ve Haziran ayında gelecek Indiana Jones filminin de yönetmeni James Mangold tarafından çekilecek ve ilk Jedi‘ın nasıl ortaya çıktığını onu anlatacak. Filmin mitolojik mahiyette olacağı söylendi ve “Jediların Şafağı” isimli dönemde geçecek. Bir diğer film duyurusu ise ismini bilmemenizin ayıp olmadığı Sharmeen Obaid-Chinoy tarafından çekilecek ve Star Wars: Rise of the Skywalker filminden on beş yıl sonra geçecek olan yeni Jedi Düzeni hakkındaki yapım. Bu filmde en yeni üçlemede Rey Skywalker karakterini canlandıran Daisy Ridley geri dönecek ve onun bahsedilen bu Jedi Düzeni’ni kurmasını izleyeceğiz. En sona bilerek sakladığım ve beni de en çok heyecanlandıran film duyurusu ise bizlere hem animasyon hem de live action olarak harika hikâyeler anlatan Dave Filoni tarafından çekilecek olan ve evrenin Mandalorian ile başlayan kısmının ulaşacağı zirveyi işleyecek film. Burada Mandoverse hikâyelerinden birçok karakteri göreceğiz ve Ahsoka dizisinin yayınlanan fragmanından yola çıkarsak, oradaki kötü adamın bu filmin de ana kötüsü olma ihtimalini düşünebiliriz.

“Star Wars Tarihi” diye seçmeli bir ders olsa fena mı olurdu?

Star Wars markası özellikle Disney+ tarafı ile tekrardan toparlanıyor birkaç yıldır. Son üçleme ile hayranlarını üzseler de bu etkinlikte yapılan duyurular tekrardan bir heyecan oluşturmuştur birçok kişide. Her ne kadar Rey karakterinin geri dönüyor olmasına surat ekşitsem de, o proje bile farklı bir yöne gider belki. James Mangold filminin konusu ilgi çekici, yepyeni bir hikaye mi olacak yoksa yine Legends tarafından kopya mı çekecekler göreceğiz. Dave Filoni filmi ise yukarıda da dediğim gibi bu haberlerin en güzeli bence. Her ne kadar Disney+ dizileri bütçe olarak belli bir seviyenin üstünde olsa da, direkt bir blockbuster parası ile o karakterlerin neler yapacağını merak ediyorum. Lütfen Bo-katan da olsun ama!

Bu arada Disney+ tarafına gelecek olan Andor dizisinin yeni sezonundan da katılımcılara bir şeyler gösterilmiş. Dizi her üç bölümde bir seneyi anlatacak ve böylece bittiğinde karakterin beş yılı anlatılmış olacak. 2024 yılında, yaz sonunda yayınlanması bekleniyor. Bir başka proje The Acolyte için ise Kill Bill ve Frozen filmlerinin birleşimi deniyor ki çok acayip bir tanımlama. Bol bol dövüş ve ışın kılıcı görecekmişiz.

Saydıklarımdan hangisi sizin izlemeyi iple çektiğiniz? Rey karakterinin geri dönüyor olması nasıl hisler uyandırıyor bünyenizde? The Acolyte ilginizi çekiyor mu? Yorumlarda gücü içinizde ve etrafınızda hissedin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.