Bilmeyenler olabilir 4 Mayıs tüm dünyada Star Wars günü olarak kutlanır. Star Wars’ın popüler sloganı “Güç seninle olsun(May the Force Be With You)” üzerinde yapılan “May the 4th Be With You” esprisi sebebiyle bu tarih Star Wars hayranları için bir kutlama günü olarak belirlenmiş ve her yıl düzenli olarak televizyonda, sosyal medyada coşkuyla kutlanır olmuş. Hatta bugünün tutması sebebiyle ertesi gün de “Revenge of the Fifth” olarak karanlık taraf sevenler tarafından özel kabul edilmiş.

may4th-625

Evet farkındayım daha bu tarihe yaklaşık bir hafta var ama Star Wars sevenler için bayram erken geldi. Çünkü pek çok oyun alışveriş sitesi bugünü kutlamak için şimdiden Star Wars oyunlarında indirimlere başladılar. Steam’e yeni katılan uzay simülasyonlarının tamamına %10 indirimle 44,10 TL’ye sahip olurken, eski klasiklerden tamamından oluşan 14 oyunluk set  sadece 31,97’ye sizin olabilir. Benzer bir indirim ailemizin oyun satım platformu GOG’da da mevcut. Tabi GOG dolar üzerinden fiyatlandırdığı için Steam’e göre biraz daha yüksek gelse de internete bağlanmadan oynamanızı sağlayan DRM-Free  sistemini tercih edebilirsiniz. Benim konsolum olmadığı için faydalanamıyorum; ama benzer indirimler PSN ve Xbox Live’da da mevcut.

Eğer Star Wars hayranıysanız zaten biliyorsunuzdur ama bilmeyenler ya da kaçırmış olanlar için mutlaka elinizde bulunması gereken oyunlardan kısaca bahsedeyim. Öncelikle Star Wars hayranıyım diyen herkesin sahip olması gereken oyunların başında “Knights of the Old Republic” serisi gelir. Kötü adamlarıyla, akıcı hikayesiyle, sizi farklı dünyalara götürmesiyle, RPG elementleriyle, yani hemen her şeyiyle sizi esir edecek iki oyuna hazır olun. Her birinin fiyatı 5,40 TL olan oyunların her ikisini de mutlaka arşivinize katmalısınız.

4 oyun + 1 paket barındıran ve 9,30 TL fiyat biçilmiş “Jedi Knight Bundle”ı da tavsiye derim. Her ne kadar dört oyundan en çok “Jedi Academy” ile haşır neşir olsam da, oyunların hepsinde hem gücü kullanmanız hem de ışın kılıcıyla yaptığınız dövüşler hakikaten eğlenceli. Eğer ciddi oyunlardan sıkıldıysanız da Lego oyunları arasında eskilerden biri olsa da dolu dolu içeriğiyle sizi uzun süre oyalayacak “Lego Star Wars: Complete Saga”yı tercih edebilirsiniz. Yavaş yavaş suyu çıkmakta olan Lego serisinin bu eski oyunu hala en eğlencelilerinden biri olma özelliğini yitirmiş değil.

StarWarsGames-625

Eğer paranız varsa ve oyunlardan çoğuna sahip değilseniz tüm klasikleri barındıran seti almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü bu saydığım oyunların hepsi sette yer aldığı gibi benim hala deneme şansı bulamadığım nice güzel oyun da burada yer almakta. Sizi uzunca bir süre oyalayacak nice oyuna sahip olmanın yanı sıra farklı Star Wars hikayelerini içinde yer alma suretiyle öğrenmiş olacaksınız. Zamanında yüklü miktarda dolarlar ödeyerek aldığım bu oyunları, bu fiyatta bulmuşken kaçırmayın derim. İndirimlere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

http://store.steampowered.com/sale/star_wars_may_4_2015

http://www.gog.com/promo/may_the_4th_star_wars_saber_bundle_280415

http://www.gog.com/promo/may_the_4th_star_wars_blaster_bundle_280415

https://store.playstation.com/#!/en-us/may-the-4th/cid=STORE-MSF77008-MAYTHE4THWEBLP

http://majornelson.com/2015/04/28/this-weeks-deals-with-gold-and-spotlight-sale-4/

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.