Star Wars filmlerinin sürprizlerini büyük ölçüde geçtiğimiz Nisan ayında düzenlenen Star Wars Celebration’da harcadığını biliyoruz. Ya da şöyle demek lazım aslında; en azından bunun böyle olduğunu ciddi ciddi sanıyorduk. Gelin görün ki, hem bugün bomba gibi düşen Han Solo yan filmi haberi, hem de üzerine gelen bu dedikodu bize baya yanıldığımızı gösterdi.

star-wars-anthology-rogue-one-teaser-trailer-logo

Bildiğiniz gibi Star Wars filmleri bundan sonra senelik bir takvime oturacaklar. Bu Aralık ayında vizyon görecek olan Star Wars: The Force Awakens’ı takiben her çift sayılı senede bir yan film, tek sayılı senelerde ise ana Episode filmleri yayınlanacak. Bunların birincisi de o meşhur Death Star planlarının çalınmasını konu edecek olan Star Wars: Rogue One.

Godzilla ile sükse yapan Gareth Edwards’ın yöneteceği Star Wars: Rogue One’ın konusuyla ilgili ilginç bir detay da geldi işte bugün. Birth Death Movies sitesinin haberine göre, film çok tanıdık bir simaya yer verecek: Darth Vader. Filmin İmparatorluk’un yükselişi sırasında geçeceğini bildiğimizden, bir noktada orijinal üçlemeden aşina suratlar göreceğimizi tahmin edebiliyorduk. Ama Vader? Vader sürpriz oldu. Kendisi filmde gözükürse, muhtemelen rolü Star Wars Rebels’da da yeniden üstlenen James Earl Jones’dan başka kimse oynamayacaktır.

9 Vader

Ama Rebels incelememizde de söylemiştik, Jones her fani gibi yaşlandı artık. Sesi de gayet normal bir şekilde eski kudretini kaybetti. Eğer Han, Luke ve Leia gibi Vader da yaşlanabilsmiş olsaydı, o zaman belki de evren içerisinde mantıklı olabilirdi, ama şu haliyle genç bir Vader’dan yaşlı bir adamın sesi çıkıyor olacak, bu da, ne desek, garip sanki biraz. Habere göre rol zaten bir hologramda gözükmekten fazlası değil, ama yine de olsun. Hiç dokunmasalar ve muhteşem Marvel çizgi romanlarına bıraksalar daha hayırlı olur gibi hissediyorum sanki. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.