Cümleten hayırlı olsun. Aylardır kendi aramızda Netflix’in 2  sezonunu yayınlamak için özel olarak yer açtığı Daredevil hakkında iki konu hakkında konuşup duruyorduk. Birincisi, hangi yeni karakterlerin geleceği yönündeydi. Sağ olsun Marvel bizi çok bekletmedi, The Walking Dead mezunu Jon Bernthal’in Punisher olarak kadroya bir ağırlık kazandıracağını duyurdu. İkinci mevzu ise geçen sezon adından şöyle bir söz edilmiş, bu sezon ise uğruna seçme yapıldığından beri merakla beklediğimz Elektra’yı kimin oynayacağıydı.


Daredevil-televison

Marvel kararını vermiş en sonunda. Rol için Fransız aktris Elodie Yung ile anlaşılmış. Yung’un muhtemelen en göz önndeki rolleri 2011 tarihli The Girl with the Dragon Tattoo ve 2013 tarihli G.I. Joe: Retaliation olsa gerek. Onun dışında ekseriyetle ülkesinde takılmış kendisi.

Dürüst olmak gerekirse Yung’un bir filmini bile izlemiş değilim, fakat dış görünüş olarak muhtemelen açık ara, birkaç fersah önde en beğenmediğim Marevel oyuncu tercihi olmuş diyebilirim. Gal Gadot Wonder Woman olarak açıklandığında hissettiklerimi hissediyorum; yalnız ufak bir fark var. Gadot’un o beklenen Wonder Woman fiziğine ulaşabilmesi, ya da en azından herhangi bir süper kahraman olabilecek bir fiziğe yaklaşması için önünde aylar vardı. Yung’un ise yok.

elodie-yung-gi-joe

Yani dememek için kendimi zor tutuyorum ama, kendisi daha önce G.I. Joe filmindeki rolünden dolayı buraya eklenmiş gibi geliyor bana. Yani Marvel’da birileri “kırmızı giyinen, ninja ustası bir kız lazım” bize demiş de, biri Google’a o anahtar kelimeleri yazıp Yung’a varmış gibi. Hiç etkileyici, ilginç bir karar değil. Ama biz yine de sert çıkmayalım. Bakarsın Yung hepimizi yanlışlar, ortaya muhteşem bir performans koyar. Şimdilik yapabileceğimiz tek şey, bekleyip görmek.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.