Dijital medya çift taraflı bir şey. Bunu buralarada çok konuştuk; malum, kendimiz de peşinde koşuyoruz uzun süredir. Matbu yayında sen sayfaya, sayfa okura bakar; aradaki boşluğu ancak hayal güçleri doldururdu. Bugün pek öyle değil. Ben buradayım. Siz de buradasınız. Aynı anda, aynı şeyi paylaşabiliyorsunuz uzak, ufuk kişilerle. Hatta kişiyi de geçtik, kurumlarla aynı alanda top oynayabiliyor insan. Ya hatta, kurumu geçtik, KOSKOCA bir evrenle aynı anda varolabilmek mümkün! Mesela Star Wars! 

İşte bu şiarla yola çıkan Star Wars Türkiye Facebook sayfası pırlanta gibi bir çağrı yaptı geek dünyasına. Dedi ki, “Arkadaşlar seviyor, tüketiyor, içinize kokularını çeke çeke okuyor izliyor ve oynuyorsunuz. E bir de üretin, çekin, yapın!”. Tabii bu kadar hodri meydan demedi. Daha şık bir şekilde dedi. Deyiş biçimini anlatacak olsam, herhalde “Yeni serpilmiş gelincik narinliğinde” gibi bir betimleme yapardım. Yok, o betimleme olmadı gibi gibiyse, e buyrun derdim herhalde, esas paylaşım burada!

E tabii Geek‘e yap, dediklerini görünce biz de epey coştuk. Kendimiz de olaya dahil olduk. Ömercan aldığı gibi Can Türkdoğan’ı ofisin arkasına götürüp kendisine dedesinden kalma gizemli maskeden aldığı güçle birlikte Force Choke‘unu attı, bir de fotoğrafını çekti.

Star Wars Day Geekyapar

Peki sadece biz mi yaptık? Ne münasebet! Size sorduk, siz de attınız bize en Star Wars hallerinizi!

 

Dövmesini gönderen oldu…

Star Wars Day Geekyapar 2

 

İkonik pozları yeniden yaratan

Star Wars DAy Geekyapar 3

 

Ve elbette, Geekyapar’ı duruma dahil eden! 

Star Wars Day GEekyapar 4

 

Şimdi o hâlde, bütün bunların ışığında hadi top oynayalım! Herkesin kamerası var mı? Herkes geek mi? E hadi bakalım, bastırın fotoğrafları, sonra uçuverin Star Wars Türkiye sayfasına. En havalı, en şık fotoğrafınızı kendileriyle paylaşın. Paylaşana zaten misler çiçekler gibi GIF falan basıyorlar, öyle şeker. Muhit’e de koyun, bizim Facebook grubuna da atın. Biliyorsunuz, huyumuz, illa ki sitede de derleyeceğiz.

Hadi, geekler, yapara duruyoruz! Ellere, Güç kullanan akıllara kuvvet!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.