Bilmeyenler, ya da hafızasını bloke edip o kara günleri unutmuş olmak isteyenler için -maalesef- tekrar hatırlatalım. Kendisi her ne kadar iyi bir oyun olsa da, Batman: Arkham Knight’ın ismi sonsuza dek PC sürümünde yaşadığı akla hayale sığmaz rezaletle anılacak. Uzun versiyonu şurada; ama kısa versiyonunu biz şimdilik şöyle geçelim: Oyunun PC sürümü çıktığında baya çalışmıyordu. Baya yani. Satın alanlar mağdur oldu, insanlar paralarını geri iade ettiler, oyuna seri eksi bastılar… Warner Bros da sonradan oyunu satıştan kaldırma kararı aldı.

Yoo, gerçekten. Warner Bros oyunun fiziksel ve dijital olarak PC satışlarının tümünü dondurdu. Ömrü hayatında çekmediği çileyi ismini bu sıkıntıya sokarak çeken Batman’in macerası, geçtiğimiz haftalarda son buldu. Ama bulana kadar, Rocksteady ve Warner Bros. markalarının PC oyunculuğu nezdinde ismi baya çamura çekilmiş oldu. E hâliyle, Warner Bros. da bunun için özür turları düzenlemeye, hiç elini geç tutmadan başladı.

arkham-knight-04

Önce PC sürümüne sahip olan kişilerin bazı konsol güncellemelerine ücretsiz sahip olacağını açıkladılar. Yetmedi. Şimdi de başka bir sürpriz yapmışlar bizlere. Eğer Arkham Knight’ı satıştan kaldırılmadan önce Steam için satın aldıysanız, bir ara Steam hesabınıza bakmanızı öneririz. Zira sizi orada bir sürpriz bekliyor. Warner, oyunu çıkışında alan PC oyuncularına ücretsiz ve kalıcı olarak daha önce çıkmış tüm Arkham oyunlarını hediye etti. Vita ve 3DS’e çıkan Blackgate’in HD sürümü de dahil, hepsinin de GOTY versiyonu üstelik.

Bana soracak olursanız, baya nazik bir jest. Arkham Asylum ve Arkham City tartışmasız klasikler. Arkham Origins de kesinlikle ücretsiz verilmişse dırdır edilecek bir oyun değil. Arkham Origins – Blackgate ise… E, nasıl desek, çok da kotanızı ziyan etmenize değecek bir oyun değil. Ama yine de, ücretsiz dört tane oyundan söz ediyoruz. Beraberinde GOTY sürümleriyle gelen DLC’ler falan da cabası. Tamam Warner, hadi, affettik. Üzme kendini, olur öyle. Unuttuk gitti. Biz şimdi yılbaşına kadar bir Arkham maratonu yapalım, sen de bir sonraki oyun için PC versiyonuna özel bir eğil. Hadi.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.