Şimdi bir konuda anlaşalım; Green Arrow dediğimiz karakter dizide karın kasları Antep’in en afili ustalarını dahi kıskandıracak baklavalarla bezeli bir Stephen Amell tarafından oynanmamış olsa, dönüp ikinci kez bakacağımız biri değil. Çizgi roman sayfalarında Batman olmaya çalışan, sonradan Robin Hood olmasına karar verilen; en sonunda da çılgın bir yer arama çabasının sonucunda “sosyalist olsa?” denerek acayip bir yere konumlandırılmış bir karakter kendisi.

3638707-greenarrow

Dizi bu konuda onu çok daha anlamlı ele aldı; en azından bunu söylemek mümkün. Karakteri tam bir küçük Batman olarak konumlandırdılar. Geceleri dolaşan, sert konuşan, dikdörtgen çeneli bir kahraman oldu, hatta Batman’in kötüleriyle karşı karşıya geldi dizinin Arrow’u. Çizgi romanlara bağlanmak gibi bir niyet de hissetmedi. Görünen o ki, hâlâ da hissetmiyor.

Karakterin çizgi romanlarda sahip olup da, dizide tamamen es geçtiği en büyük özelliği muhtemelen meşhur sakalı. Oliver Queen, çizgi romanlarda (DC’nin Haziran yeniden tasarımına kadar) hep sarı bir top sakal ile tasvir edilmişti. Bu karakterin en belirgin fiziksel özelliğiydi, Oliver’a bir olgunluk katıyordu ve elbette Robin Hood benzetmesine bilerek körükle gidiyordu.

Arrow

İşte dizinin bu sakalları bir noktada Stephen Amell’in suratına kondurup kondurmayacağı uzun zamandır merak konusuydu. Artık değil. Amell Twitter’da baya açtı ağzını, yumdu gözünü, sakallara verdikçe veriştirdi. “Bir gün sakalı görür müyüz” dediler, Amell “%100 hayır. Asla. Dizi 14 sezon devam etse dahi o sakallar gözükmeyecek. İnşallah mesele netleşmiştir. Sonsuza kadar.” dedi. Ben de hayatımda gördüğüm en net açıklamayı haberleştirmenin kıvancını yaşıyorum şu an. Adam diyeceğini demiş. Bence dağılalım, bu haberi bir köşeye koyalım, eğer bir gün Amell’in suratında dört tane yan yana gelmiş kıl dahi görürsek kendisine hatırlatalım. Ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.