Stranger Things, 2024’te yayınlanacak beşinci sezonuyla ekranlara veda edecek fakat macera burada bitmeyecek. Netflix, birkaç ay önce Stranger Things dünyasında geçecek olan bir anime dizi sipariş etmişti; geçtiğimiz gün öğrendiğimize göre serinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, bir animasyon dizisi üzerinde de çalışmaya başlamışlar.

Yolda ayrıca Vecna’yı canlandıracağımız bir VR oyunu, seride yaşananların öncesini anlatan The First Shadow isimli bir sahne uyarlaması ve bir de başka live-action dizi projesi var.

matt ve ross duffer kardeşler

Duffer Kardeşler yeni duyurulan bu animasyonun küçükken izledikleri sabah kuşağı çizgi filmlerine benzeyeceğini söylemişler; ortaya çıkan işi tabii ki görmedik ve elimizde de henüz başka bir bilgi yok ama şu hâliyle bir başka neslin nostaljisi adına doğru bir karar olmuş, neticede ekmeğini de buradan çıkartıyor. Yeni animasyon dizi; yapımcı Shawn Levi, animatör Eric Robles ve Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles’ı da yapan Flying Bark Productions’a emanet.

Ne dersiniz Stranger Things sevenler, bu dünyanın çeşitli zaman ve mekânlarında geçecek hikâyeleri merak ediyor musunuz? Yoksa “İlk sezon D&D muhabbetleri bayağı iyiydi, araları atla ve Eddie Munson gelene kadar da boş ver“, diyenlerden misiniz? Bir yandan da Death Note’u yeniden uyarlayan Duffer Kardeşler sizin de çocukluğunuza dokunmayı başarıyor mu?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.