Her zaman değil ama bazı haftalarda biz geeklerin gündemine giren yapımlardan, hepsine birden yetişemeyeceğimiz ancak hepsini de beraber konuşsak güzel olacak kadar çok yeni haber geliyor. Eh, bizim de böyle zamanlarda büyüklü küçüklü haberleri topladığımız bir formatımız varken ve hazır, yeni bir haftaya da başlayacakken daha ne duruyoruz?

Buyurun, Harry Potter reboot’u’ndan Spider-Verse fragmanına; yeni Game of Thrones dizisinden sürüsüne bereket Star Wars duyurularına ve çok daha fazlasına kadar geçtiğimiz haftanın kaçırmamanız gereken haberleri:

Blue Beetle Filminden Fragman Geldi.

Başrolünde Cobra Kai ile de tanıdığımız Xolo Meriduena’nın yer aldığı ve Angel Manuel Solo tarafından yönetilen Blue Beetle, 18 Ağustos’ta gösterime girecek. Blue Beetle, tartışması bitmeyen James Gunn ve Peter Safran yönetimindeki yeni DCU’nun, eskiden getirdiği ilk karakter olacak.

Başrolünde Jack Quaid’in Olduğu Bir Superman Animasyon Dizisi Yapılıyor.

my adventures with superman clark kent lois lane jimmy olsen

Superman’in The Boys dizisindeki Hughie Campbell rolüyle tanınan Jack Quaid tarafından seslendirileceği My Adventures With Superman animasyon dizisi bu yaz Adult Swim’de yayınlanacak.  Superman’in gençlik zamanlarında geçecek olan ve hem onun kahramanlıkta ilerleyişini hem de Daily Planet taraflarında Clark Kent, Lois Lane ve Jimmy Olsen üçlüsünün maceralarını konu alacak yapım muhtemelen tek sezon sürecek.

Secret Invasion Fragmanı Geldi.

21 Haziran’da seyirciyle buluşacak olan dizide Nick Fury, Maria Hill, Rhodes, Captain Marvel ile tanıştığımız Talos ve Black Panther gediklisi Everett Ross geri dönüyorlar. Onlara, diziyi bir anda yıldızlar geçidine çevirecek olan Emilia Clarke ve Olivia Colman eşlik ediyor. Fragmandan anladığımız kadarıyla Secret Invasion, şekil değiştiren uzaylı konseptli çizgi romanlardaki “İçimizdeki Skrull kim çıkacak?” cheesy gerilimine değil de ayakları yere basan bir gizli ajan hikâyesine odaklanmış gibi görünüyor. Yine de bu hikâyede bir şaşırtmaca bekliyoruz tabii.

Spider-Man: Across the Spider-Verse Fragmanı Geldi.

spider-man: across the spider-verse trailer

Çizgi romanın tarzını daha önce hiç olmadığı şekilde yansıtan ve tam olarak bu yüzden çok sevdiğimiz Spider-Man: Into The Spider-Verse’ün ikinci filminde hâlâ kendisini arayan Miles Morales’in maceraları devam ediyor. Oscar Isaac‘in seslendirdiği Miguel O’Hara’nın başı çektiği bir sürü Spider-Man’i içinde barındıran Across the Spider-Verse, yine bizlere görsel bir şölen vaat ediyor.

Soldier Boy, The Boys Spin-off’u Gen V’de Yer Alacak.

soldier boy

Orijinal The Boys karakterlerinden bağımsız olarak süper güçlere sahip bir grup gencin hayatını anlatacak olan Gen V dizisinde, The Boys’un üçüncü sezonunda tanıştığımız ama sezon sonunda dondurulduğu için geçici bir veda ettiğimiz Soldier Boy geri dönecek. 2023 içerisinde izleyeceğimiz spin-off diziyle ilgili olarak bizler bu habere çok sevindik, sizler ne dersiniz?

Harry Potter, HBO İçin Yeniden Çekiliyor.

harry ron hermione

HBO bünyesinde bir Harry Potter reboot dizisinin hazırlanması için anlaşmaların ufak bir pürüz haricinde tamamlanmaya yakın olduğu söyleniyor. Hikâyeyi en başından anlatacak olan dizinin her sezonunun bir kitaba denk gelmesi konuşulanlar arasında ve yazar J.K. Rowling de projeye senarist olarak olmasa da dâhil olacak.

Game of Thrones Evrenine Fatih Aegon Döneminde Geçen Bir Dizi Ekleniyor.

aegon and his sisters

Bu hafta gündemimize düşen haberlere göre HBO, House of the Dragon’dan ve yapımı kesinleşen Sea Snake dizisinden sonra Game of Thrones evrenine eklenecek yeni bir spin-off ile ilgileniyor. Habere göre bu olası dizi Fatih Aegon zamanında geçecek; Aegon, kardeş-eşleri Visenya ve Rhaenys’in yaşadıklarını ve tabii ki ejderhalarını Westeros’taki yedi krallıktan altısını fethetmek için nasıl kullandıklarını anlatacak.

Üç Yeni Star Wars Filmi Geliyor.

star wars celebration europe kathleen kennedy

Hafta sonu gerçekleşen Star Wars Celebration etkinliği ile Star Wars evreninin hem beyaz perdede hem de küçük ekrandaki geleceğine dair bir sürü haber paylaşıldı. Bunların arasında en yenisi ve en büyüğü de tabii ki Star Wars serisinin sinemaya dönüşünü işaret eden üç filmin yapım aşamasında olmasıydı. James Mangold, Dawn of The Jedi isimli, ilk jedi’ı anlatan; Sharmeen Obaid-Chinoy, Rise of Skywalker’ın sonrasında Jedi Order’ın toparlanmasını işleyen ve Dave Filoni ise Mandoverse’ü kapatan birer film çekecekler. Filmler ve kronolojiye yayılacak şekilde duyurulan tüm yeni projeler hakkında daha fazla bilgi için sizleri şuraya davet edebiliriz.

Ahsoka Tano Dizisinden Fragman Var.

Hâlihazırda üçüncü sezonu yayınlanmakta olan The Mandalorian’ın ardından en yakındaki Star Wars dizisi, geçtiğimiz yıllarda duyurulmuş olan Ahsoka dizisiydi. Yayınlanan fragman ile gördük ki Sabine Wren ve Hera Syndulla gibi Rebels karakterleri, Ahsoka dizisi için geri dönüyorlarlive-action uyarlamasıyla en son Andor ile seyrettiğimiz Mon Mothma ve Lars Mikkelsen’in canlandıracağı Grand Admiral Thrawn’a da bir ufak bakış atıyoruz! Ahsoka dizisiyle ilgili tüm yeni bilgiler için de buraya linkimizi koyalım.

Andor’un İkinci Sezonu 2024’te Seyirciyle Buluşacak.

Andor dizi posteri

Olabildiğince öznel bir yorumla ama yine de büyük bir çoğunluğun katılacağını düşündüğüm şekliyle en iyi Star Wars dizisi Andor’un dönüş tarihi 2024’ün son çeyreği olarak duyuruldu. Dizinin ikinci sezonu, her üç bölümde bir seneyi anlatacak ve böylece bittiğinde beş yıllık bir süreç içerisinde Cassian Andor’un yaşadıkları anlatılmış olacak.

Jedi: Fallen Order’dan Son Bir Tanıtım Filmi Yayınlandı.

Bu ayın en çok beklediğimiz oyunlarından biri olan Star Wars Jedi: Survivor’dan, 28 Nisan’da oyuncularla buluşmadan önce bir son trailer yayınlandı. Cal Kestis ve BD ile Jedi: Fallen Order’ın bıraktığı hikâyeye devam edeceğiz. Bu son fragmanda Andor ve en son The Mandalorian ile ziyaret ettiğimiz başkent Coruscant’ın da oyunda açık dünyanın tam olarak bir parçası olmasa dahi bir bölge olarak tanımlandığını öğrendik.

Bu haftayı da böylece toparlamış olduk sanırım. Daha nice geek haberde görüşmek üzere!

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.