Çok iddialı bir cümleyle girizgahı direkt patlatıyorum: Avengers’tan beri toplanmış en iddialı süper kahraman filmi kadrosu budur. Batman v. Superman bu filme kurban olsun. DC Entertainment’ın, 5 Ağustos 2016’da vizyona sokacağı Suicide Squad’ın kadrosundan söz ediyorum. Hatırlarsanız vakti zamanında dedikoduları toplamış, gerçek olursa bu kadro insana kalp krizi geçirtir demiştik. Ne yalan söyleyelim, o zaman kaynaklar çok inandırıcı konuşsa bile inanasımız gelmedi.

Gerçekmiş sevgili geekyaparlar kadro! Harfi harfine hem de! DC bugün resmi kaynaklardan duyuruyu patlattı. Filmde rol alacak oyuncular ve onların canlandıracağı karakterler şu şekildeymiş:

Suicide Squad Kadrosu

 • Öncelikle, önceden duyurulduğu gibi, Margot Robbie Joker’in hastalıklı yancısı Harley Quinn‘i canlandıracak.
 • Meşhur Joker‘i ise Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto oynayacak.
 • DC evreninn en iyi suikastçilerinden biri olan Deadshot‘ı an itibariyle gelmiş geçmiş en fazla gişe yapan 10 aktörden biri olan, iki Oscar adaylığı bulunan Will Smith oynayacak.
 • Üç nesil Suicide Squad’ın parçası olan Rick Flagg ailesinin bir mensubunu (muhtemelen ya Rick Flagg Jr’ı ya da Rick Flagg III’ü) Inception, The Dark Knight Rises gibi filmlerden tanıdığımız Tom Hardy canlandıracak.
 • Geleneksel olarak The Flash’in kötülerinden biri olan Captain Boomerang‘i bu filmde göreceğiz, kendisini de Jack Reacher, A Good Day to Die Hard, Divergent gibi filmlerle çıkışa geçen, Spartacus’ten tanıdığımız Jai Courtney oynayacak.
 • Ve son olarak, Suicide Squad‘ın büyücü kontenjanını dolduran Enchantress’ı İngiliz manken Cara Delevingne canlandıracak.

Yani hakikaten Suicide Squad şu an radarın üstüne çıktı, gözümüzün önüne girdi en merakla beklenen filmler listemizi tarumar etti. Zaten elimizde Sinister Six gibi ne idüğü belirsiz bir kötü adam ekibi yok; baya çizgi romanlarda da sağlam bir mazisi olan, ilginç hikayeleri olan bir topluluk Suicide Squad. Üstüne bir de Fury ve End of Watch gibi heyecan verici filmlere imza atmış bir yönetmen buluyorsunuz, etrafına da böyle şekilli bir kadro döşüyorsunuz. Sonra biz nasıl etkilenmeyelim DC? Nasıl bu filmi 2016’yı merakla beklememize en sebep olan şeylerin arasına almayalım?

Valla Sezar’ın hakkı Sezar’a, Batman v. Superman’deki casting tercihlerini eleştirdik DC ama, burada turnayı gözünden vurmuşsun!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

11 Comments

 1. Tutku Tuzlu Reply

  On numara casting olmuş.. Bir tek Will Smith tartışmaya açık ama diğer tüm oyuncular hem fiziksel olarak, hem de oyunculuk olarak rollere çok uygun görünüyor. Açıkçası Batman vs. Superman’den çok daha ilgi çekici göründüğü kesin. Bi kaç da dedikodu ekleyeyim araya. Filmde Lex Luthor’un yer alması düşünülüyor ve Jesse Eisenberg’in Bat vs Sup filmindeki rolünü tekrarlaması gündemde, böylelikle iki filmi de aynı evrene bağlayabilirler. Onun dışında Amanda Weller’in da Avengers’daki Nick Fury tarzı bir toplayıcı rol üstlenmesi planlanıyor ama daha ilginci rol için görüştükleri kişiler arasında Oprah Winfrey de var. İlginç bir film olacağa benzer. Planlanan vizyon tarihi de 5 Ağustos 2016.

   • Tutku Tuzlu Reply

    Bi kaç filmi varmış ama izlemediğim için haklı olabilirsin diycem. Bide şöyle bi durum var; kendisi Enchantress’ı oynuyo ve büyüleyici bir güzelliği var :)) (Kelime oyunlarında sınır tanımam 🙂 )

 2. film gerçek izleyici ve okuyucular için mükemmel olacak gibi geliyo bana en az batman vs süperman kadar heyecanlandırıyo beni..

 3. Abdurrahman Kutlu Reply

  Tom Hardy zaten Bane karakterini canlandırdı DC Universe’de,başka oyuncu mu yok?

  • Gürkan Göksu Reply

   The Dark Knight Trilogy, Dc Cinematic Universe dahilinde olan bir film serisi değil. O yüzden Tom Hardy’nin bu filmde oynamasını hiçbir şey engellemiyor. Aynı olay Marvel’da da Chris Evans için olmuştu. Fantastic Four’da oynamıştı daha sonra Marvel Cinematic Universe’de Captain America’yı oynadı. Sistem aynı.

   • Abdurrahman Kutlu Reply

    Anlamadığım şey başka oyuncu mu yok, herhalde ilk tercihleri değidi .Bu arada cevap için teşekkür ederim .Gürkan Göksu.

    • Gürkan Göksu Reply

     İlk etapta kulağa garip geliyor. Doğru. Ama bu ara sağanak çizgi roman uyarlaması yağmuruna tutulduğumuz için yakın gelecekte de aynı oyuncuları farklı rollerde izlememiz olası.

 4. Berkcan Zülfikar Reply

  Bu da benden olsun, Deathstroke için adı geçen isim Aidan Gillen nam-ı diğer Little Finger…

 5. Eren Zeytin Reply

  kadro will smith hariç güzel bence. deadshot siyahi yada değil tam emin değilim ama siyahi bir karakter olduğunu sanmıyorum çizgi romanlarda. onun dışında karakterler güzel ama en merak ettiğim bu filmde meşhur amanda waller’ı kim oynıyacak vede hangi amanda waller versiyonu olucak ?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.